•  

ХОЛОДНА ВІЙНА. Захід відмовляється від російської нафти

330
ХОЛОДНА ВІЙНА. Захід відмовляється від російської нафти

Санкції проти Москви не приносять бажаного ефекту. Для того, щоб зупинити Кремль, Захід обмежить експорт російських енергоресурсів до Євросоюзу, пише Newsweek.

Заборона на поставки нафти з Росії стане серйозним ударом по економіці країни. Чорне "золото" зараз є головною статтею російського експорту енергоресурсів: близько 40% бюджету РФ складається з доходів від експорту сирої нафти.

Якщо Росія не має запасних варіантів дій, що робити при відключенні країни від міжнародної системи банківських платежів SWIFT, то нафтове ембарго Євросоюзу стане фізичною перешкодою, яку Кремль не зможе з легкістю обійти.

На думку Newsweek, Євросоюз може отримувати нафту за допомогою танкерів з інших країн. Росія теж зможе знайти нових імпортерів, проте Москві доведеться зіткнутися з рішенням логістичних та інфраструктурних проблем. На це може піти до кількох років.

Євросоюз зможе компенсувати розмір збитків найбільш постраждалих від такого ембарго підприємств, запропонувавши їм спеціальну допомогу. Повна заборона на імпорт російської нафти стане потужним сигналом для Кремля і продемонструє залежність Росії від співпраці з Євросоюзом.

Такі заходи вже отримали підтримку у Вашингтоні, який підтримає санкції, знявши заборону на експорт своєї нафти. Вихід американських енергоресурсів на світовий ринок знизить тиску нафтового ембарго на ЄС і утруднить пошук ринків збуту для Росії.

Відділ моніторингу

"Останній Бастіон"

Коментарі