•  

​Хто робить дітей наркоманами?

5390
​Хто робить дітей наркоманами?

Зараз дуже актуальною є проблема наркозалежності серед неповнолітніх. Адже наркотики у все більшій кількості потрапляють у вільний доступ. Головне – знати, де шукати.

Сьогодні «Останній Бастіон» відвідав Полтавський обласний наркологічний диспансер з надією отримати коментарі від працівників закладу на питання: як багато таких дітей і на скільки успішно проходить їх реабілітація?

Головного лікаря Мацицького Ігоря Анатолійовича на робочому місці не було. Не помітили ми й охоронця. Ворота були замкнені, на території – абсолютно нікого. Хоча сьогодні субота, але в інтернеті легко можна знайти графік роботи диспансеру: Пн.-Пт.: 8.00-18.00, Сб.: 9.00-14.00.

У наркологічному стаціонарному відділенні №1, яке знаходиться поруч, одна із працівниць повідомила нашому журналісту, що у диспансері сьогодні хтось має бути, вихідний – лише неділя, як вказано в графіку. Завідуючий вище згаданого відділення аргументував це тим, що вихідний по суботах – через недостатню кількість коштів, які їм виділяють із бюджету. То хто говорить правду?

Із зав відділенням розмова продовжувалась майже годину, але за цей час він не сказав нічого конкретного. Порекомендував нам з понеділка постаратися потрапити до головного лікаря Ігоря Анатолійовича, який, можливо, дасть дозвіл на інтерв'ю з одним із працівників. Також чоловік направляв до великої кількості інших організацій по цьому питанню. Сам не відповів навіть, чи проводиться хоч якась робота. Чи то дійсно такі правила, чи він не може сказати абсолютно нічого без дозволу головного лікаря? Боїться «лишнього» наговорити? Спочатку наполягав, щоб «Останній Бастіон» йому прислав статтю про цю зустріч, і він вирішить, чи можемо ми її опублікувати. Потім взагалі наполягав забути, що дана зустріч відбулася, і, щоб зав'язати дружню розмову, навіть запитав як справи у головного редактора «Бастіону». Він згадав про статтю, яку ми опублікували на своєму сайті 6 квітня цього року під назвою «Україна легалізувала наркотики», і заявив:

  • -Немає ні єдиного слова правди, «Останній Бастіон» тільки перекручує всю інформацію.

Чи перекручує, чи, навпаки, відкрито висвітлює те, що замовчується?

Дитяча наркозалежність – це проблема, за яку несуть відповідальність велика кількість людей, як простих, так і чиновників. Хто ж більше винен: самі діти, бо хочуть попробувати якомога більше нового; батьки, які недбало відносяться до виховання своїх дітей; ті, хто незаконно розповсюджує наркотичні речовини; чи правоохоронні органи, які не виконують прямих обов'язків?

Буде попит – буде і пропозиція! Відповідно – будуть люди, які замовчуватимуть про реальні масштаби цієї проблеми.

Коментарі