•  

Хто звільнить в’язня Кремля Солошенка

1870
Хто звільнить в’язня Кремля Солошенка

Полтавці провели акцію на підтримку в’язня ФСБ Юрія Солошенка, проте далеко не всі поспішають вголос вступитися за земляка, який став заручником гри Кремля.

Сьогодні в Полтаві пройшла акція на підтримку в’язня Кремля Юрія Солошенка. Як відомо 72-річного полтавського пенсіонера ФСБ звинувачує у шпигунстві. Директора полтавського заводу «Знам’я » затримали під час ділового візиту до Москви. Російські спецслужби чотири місяці утримують полтавця в слідчому ізоляторі Лефортово.

Акція на підтримку Юрія Солошенка пройшла біля під’їзду будинку в одній з квартир якого він проживав до затримання ФСБ. В протесті взяли участь сусіди, які знають Солошенка особисто, серед яких ті, хто працював з ним та знає як колегу.

Активісти розмістили на вході до під’їзду де живе родина Солошенка банер зі зверненням до Кремля з вимого відпустити невинного.

За словами протестувальників, вони хочуть привернути увагу до українця ситуація якого ще більш кричуща ніж у льотчиці Савчекно, та надати справі громадського розголосу.

За словами кількох людей, що зібралися, директор українського оборонного заводу скоріше був обізнаний в українських технологічних секретах аніж російських і допускають, що саме це стало однією з причин його затримання.

Тобто ситуація може бути протилежна тій, яку представляє російська пропаганда – з Солошенка таким чином вибивають певну інформацію.

Крім цього, всі учасники протесту з ким поспілкувався «Останній Бастіон» заявляють, що не можуть собі уявити в 72-річному діді діючого шпигуна, так саме не вірять і в те, що він коли-небудь займався цим видом діяльності на користь будь-якого боку.

Протестувальники припускають, що Солошенко також міг стати жертвою політичних та піар-ігор російського керівництва.

Разом з цим багато з сусідів, за словами активістів, відмовились принаймні відкрито підтримати їхню акцію, пояснюючи острахом і очікуванням «незручностей», які можуть послідувати для них за цим. Частина сусідів Солошенка також мотивували відмову взяти участь в акції підтримки посилаючись на те, що це «не їхня справа».

Однин з активістів протесту Сергій вважає, що сусіди «просто поховали голови в пісок» коли справа дійшла до особистого внеску в перемогу, – «дивно, що люди, які його знають особисто і начебто мають добре ставлення, лінуються війти бодай на акцію протесту, вважаючи це не своєю справою».

«Якщо полтавці і далі житимуть за сталим українським принципом «моя хата скраю», коли вже їхніх безневинних знайомих почав хапати ворог, то з цього не вийде перемоги», - вважає учасниця протесту Марія.

Як відомо, зі слів членів Громадської спостережної комісії Росії за місцями примусового утримання та російської громадської активістки і журналістки Зої Свєтової, Солошенко станом на поточний день не визнав за собою шпигунських дій, проте літній українець перебуває у пригніченому стані. На відміну від більш відомих в’язнів Савченко і Сенцова, до Солошенка поки не пускають навіть українського консула.

На думку організаторів акції, масштабніший протест міг би змінити положення Солошенка на краще, як це аналогічно відбулось з українською льотчицею Савченко.

Коментарі