•  

Ікони на ящиках з-під снарядів

330
Ікони на ящиках з-під снарядів

В Європарламенті проходить виставка-продаж ікон, написаних на ящиках з-під снарядів із зони АТО. Головна мета - допомога Першому добровольчому шпиталю імені Пирогова.

В Європарламенті відбувається виставка двох українських митців - Олександра Клименка та його дружини Софії Атлантової. Її незвичність - в матеріалі, який використано для створення ікон - ящики з-під боєприпасів. Брюссель став черговим пунктом у маршруті проекту з назвою “Придбай ікону - врятуй життя”.

Як розповів Deutsche Welle Олександр Клименко, проект розпочався ще в березні. Ікони вже побували в Польщі, Чехії та Нідерландах - і всюди користувалися попитом. “Доводиться додавати ікони, тому що цей проект - виставка-продаж", - каже Клименко. Гроші від продажу, за його словами, йдуть на підтримку Першого добровольчого мобільного шпиталю імені Пирогова, який працює в зоні АТО.

Що мені подобається, що цей шпиталь допомагає не тільки військовим, але й місцевим жителям, і навіть російським пораненим”, - зазначив Клименко. Він не уточнив, скільки коштів вже вдалося зібрати, однак запевнив, що, за українськими мірками, досить багато. Попри певну прив'язаність митця до творів, він стверджує, що немає жодної ікони, з якою він не був би готовий розлучитися: “Якщо це пов'язане з тим, щоб врятувати життя, я готовий розлучитися не тільки з іконами, але й зі своїми пензлями та фарбами”.

“Життя у відповідь на смерть

За словами одного зі співорганізаторів виставки, литовського депутата Європарламенту Броніса Ропе, виставка сприяє важливій справі. “З сепаратистського боку, з російського, Україна отримує смерть. Тож нехай у відповідь надає життя, добро і радість", - каже він. Литовський депутат наголосив, що мистецтво іконопису є "святим" - незалежно від того, який матеріал використовується для цієї мети.

За словами іншого співорганізатора, європарламентаря з Бельгії Марка Демесмакера, виставка ікон нагадує йому про дві поїздки до зони бойових дій на Сході України. “Люди там страждають - і цивільні, і військові. Ми всі сподіваємося, що таке в Європі більше не станеться”, - зазначив Демесмакер. Він вважає, що ікони на дерев'яних ящиках з-під снарядів - це також символ нової надії. “Релігійні теми можуть показати реальному світу, наскільки часом він є потворним. Думаю, ця виставка - це також мрія на примирення і на мир в Україні”, - додав європарламентар.

Посилання на джерело: http://www.dw.com/uk

Коментарі