•  

Із держбюджету за непотрібні "штрих-коди Ставицького" уряд Яценюка заплатив десятки мільйонів

220
Із держбюджету за непотрібні "штрих-коди Ставицького" уряд Яценюка заплатив десятки мільйонів

Компанія екс-міністра енергетики та вугільної промисловості України Едуарда Ставицького отримувала мільйони із державного бюджету навіть тоді, коли він утік з держави, а Інтерпол оголосив його у міжнародний розшук.

Про це йдеться в розслідуванні програми "Наші гроші" на каналі Zik.

Перевірка Державної фінансової інспекції у грудні 2014 року виявила, що ДП "Поліграфкомбінат "Україна" Національного банку України протягом одного року виплатило компанії "Уніт" щонайменше 279 млн грн за нанесення непотрібного штрих-коду. Торік у грудні співробітники Держфінінспекції виявили, що розробником та отримувачем коштів є компанія "Уніт", яка через ланцюг компаній і є власністю Ставицького.

Протягом співробітництва державні поліграфісти сплатили "Уніту": 131 млн грн за друге півріччя 2013-го та 148 млн грн за перше півріччя 2014-го. Сума за друге півріччя 2014 року у звіті не вказана, однак захисні елементи на марку акцизного податку поліграфісти наносили аж до 1 лютого 2015 року.

Журналісти з'ясували, що цей новий графічний елемент на акцизних марках від "ПК "Україна" легко підробити, сам код не містив корисної інформації, а контролюючі органи не володіли пристроями для його зчитування, відтак його ефективність дорівнювала нулю.

Вказані суми є винагородою за використання запатентованого винаходу, а саме програми "Трек-енд-трейс" для нанесення захисного елемента.

Засновник фірми "Уніт" – кіпрська компанія "Феріоло холдінгз лтд", у 2013-2014 роках її співзасновником була компанія "Сайкон Холдингс ЛТД" (Sykon Holdings LTD). Як з'ясувало видання Deutsche Welle, компанія "Сайкон" є власником кіпрської фірми "Магавенія Інвестментс" (Magavenia Investments), на яку нещодавно переписали ТОВ "Актив капітал груп", яким раніше володіла теща Едуарда Ставицького — Валентина Ушакова. Директором "Актив капітал груп" і досі залишається Анатолій Ставицький, батько екс-міністра.

Фірма Sykon Holdings LTD була також задіяна в схемі заміни касових апаратів на апарати із можливістю передачі даних.

Восени 2014 року Кабінет міністрів підписав постанову про здешевлення марки акцизу, а відтак і ліквідації непотрібного штрих-коду. Водночас, усупереч власній осінній постанові, яка припиняла використання "штрих-коду Ставицького" у 2015 році, 29 грудня 2014-го Кабмін подовжив друк псевдозахисту на один місяць - до 1 лютого 2015-го.

Таким чином і в новому році фірми втікача і екс-міністра енергетики Едуарда Ставицького отримували виплати від України.

В той час коли український народ зубожіє, представники Розенберга-Ставицького пилять мільйони. Цікаво, можливо, в цьому також винувата Гонтарєва. І Яценюк знов скаже, що Гонтарєва перераховує кошти. Можливо нові мільярди кредитів потрібні щоб нажертися самому Яценюку та нагодувати всю зграю шакалів, які оточують Яценюка І Ко. Напевне щось дістанеться і головному ставленику Яценюка на Полтавщині – губернатору Головку.

Коментарі