•  

Із сьогоднішнього дня в Україні офіційно стартує передвиборча кампанія

510
Із сьогоднішнього дня в Україні офіційно стартує передвиборча кампанія

Напередодні в "Офіційному віснику президента України" опублікували указ Президента України Петра Порошенка "Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України і призначення позачергових виборів".

Таким чином, документ вважається офіційно обнародуваним і набув чинності відучора.

Нагадаємо, голова Центральної виборчої комісії Михайло Охендовский роз'яснив, що відповідно до закону "Про вибори народних депутатів України", процес позачергових виборів депутатів розпочинається з дня, що слідує за днем публікації указу Президента України про достроковий розпуск Ради.

При цьому висунення кандидатів в нардепи розпочинається з першого дня виборчого процесу, тобто вже сьогодні.

Раніше Порошенко в ході консультацій з керівниками фракцій і груп парламенту повідомив, що впродовж місяця після припинення існування коаліції у Верховній Раді не було сформовано нової, тому, згідно з Конституцією, у нього є право достроково припинити повноваження парламенту. Таке рішення приймається після консультацій з головою Верховної Ради, його заступниками і головами фракцій.

Президент підкреслив, що час, відведений Конституцією на формування нової коаліції, закінчився 24 серпня. Проте рішення про припинення повноважень Верховної Ради VII скликання не означатиме, що парламент припиняє роботу.

За розрахунками ЦВК, для організації, підготовки і проведення позачергових виборів народних депутатів потрібні 986 млн грн, які будуть виділені з резервного фонду держбюджету.

Дострокові парламентські вибори призначені на 26 жовтня 2014 року.

Коментарі