•  

Javelin не є запорукою перемоги України на Донбасі, потрібні реформи ЗСУ — екс-чиновник Пентагону

220
Javelin не є запорукою перемоги України на Донбасі, потрібні реформи ЗСУ — екс-чиновник Пентагону

Американські протитанкові ракетні комплекси «Джавелін» (Javelin) не змінять бойових можливостей українських військових

Javelin не є запорукою перемоги України на Донбасі. Для перемоги ЗСУ потрібні реформи за стандартами НАТО. Про це написав екс-посадовець Пентагону та директор аналітичного Центру Байдена при Пенсильванському університеті Майкл Карпентер на власній сторінці в Twitter.

Він підтримав рішення про надання Україні цієї зброї і зауважив, що ці комплекси допоможуть захиститися від агресивної війни Росії.

Проте, за словами Карпентера, ніхто не повинен обманювати себе, думаючи, що ракети Javelin кардинально все змінять.

«Javelin — корисна зброя, яка матиме обмежений стримуючий ефект, але вони принципово не змінять бойові можливості українських військових», — наголосив Карпентер.

На його переконання, набагато важливішою залишається командна структура збройних сил, яка потребує реформування відповідно до стандартів НАТО, а також підготовка українських військ.

«Важливо пам’ятати, що Україна платить за ці ракети. У довгостроковій перспективі було б набагато краще, якби Україна реформувала свою оборонну промисловість, зробила б її більш прозорою і менш схильною до корупції, щоб в подальшому самим виробляти протитанкову зброю», — переконаний Карпентер.

Коментарі