•  

Кайдани або прозорий суд. Громада змусила суддів Рябішина й Альонкіна діяти за законом

6270
Кайдани або прозорий суд. Громада змусила суддів Рябішина й Альонкіна діяти за законом

Сьогодні в Полтаві громада та активісти змусили Апеляційний суд переглянути справу стосовно банківського шахрайства.

Випадки, коли люди брали кредит у гривнях, а банківські установи переробляли документи та підписи й робили його як доларовий непоодинокі. Після підроблення документів, коли людині немає чим платити, банки подають в суд та виселяють своїх позичальників із сім’ями з житла. Будинок чи квартиру банк продає, нібито, щоби компенсувати борг особи.

Доведений до відчаю позичальник Сергій Бойко, який програв 2 суди, сьогодні вранці прикував себе кайданами до дверей апеляційного суду, щоби привернути увагу громадськості до відвертих правопорушень із боку банків та судів.

Лідер та головний редактор «Останнього Бастіону» Геннадій Сікалов, який прийшов підтримати людей, постраждалих унаслідок корупційних схем, говорить:

«Чому я підійшов? Людину з дітьми та сім’єю виселяють на вулицю. Банківські кредитори та закони, ухвалені народними депутатами, зробили заручниками ситуації тисячі людей по всій країні. Люди брали кредити по 5, по 8 гривень, а тепер, завдяки непрофесійній та спрямованій проти людей економічній політиці президента, прем’єра, голови нацбанку та міністра фінансів України, змушені поневірятися й віддавати суми, що в десятки раз перевищують їхні займи».

(Для прикладу, Сергій Бойко взяв кредит на 100 з невеликим тисяч гривень, а банк вимагає з нього понад 500 тисяч - ОБ).

«Судді, які до того ухвалювали відверто протиправні рішення, які були не зацікавлені в інтересах звичайних людей сьогодні, нарешті, почули нас, громаду, дослухалися до нашої думки. Я побачив, що сьогодні судді Апеляційного суду Полтавської області були зацікавлені у вирішенні справи й хочуть допомогти людям».

Правозахисник Василь Ковальчук так коментує події:

Сергій Бойко проходив курси хіміотерапії, тому не міг з'явитися на суді, що не заважало суддям ухвалювати рішення без присутності постраждалого - це несправиливо й неправомірно. Суддя Альонкін виніс рішення, викинути сім'ю Бойків на вулицю, хоча міг би призупинити суд й хоча би зателефонувати в лікарню, де був Сергій Вікторович (Бойко - ОБ). Людина через безвихідь пішла на радикальні заходи - прикувала себе кайданами до дверей суду. Зібралася громада. Ми всі разом із суддею Альонкіним і Рябішиним сіли й напрацювали шляхи вирішення проблеми, як можна зупинити незаконне рішення суду й довести правоту Сергія Бойка. Громада змусила суддів бути зацікавленими в ухваленні правильних рішень. 

Завдяки активній позиції активістів та громадських лідерів, зокрема Геннадія Сікалова та правозахисника Василя Ковальчука, губернатор ОДА Валерій Головко прийняв людей, що потерпіли внаслідок валютних махінацій. Губернатор призначив круглий стіл із цього питання на наступний понеділок. Із нашого боку, вважаємо за необхідне прийти й підтримати вирішення справ на користь звичайних полтавців, яких банківська система банально обкрадає, залишаючись при цьому непокараною. Сьогодні громада довела, що судді мають враховувати думки всіх сторін, а не лише тих, хто проплачує їм «потрібні» рішення. 

Коментарі