•  

Кандидат у Президенти України Анатолій Гриценко заявив у Полтаві, що «влада має бути з яйцями»

470
Кандидат у Президенти України Анатолій Гриценко заявив у Полтаві, що «влада має  бути з яйцями»

У рамках передвиборного туру кандидат у Президенти України Анатолій Гриценко завітав у п’ятницю до Полтави. Відбулася прес-конференція для журналістів та зустріч з громадськістю у міському Будинку культури. Приїзд Гриценка не залишив полтавців байдужими: зал був переповнений, всі бажаючі могли задати йому своє запитання. Пам’ятаючи, що кандидат у Президенти є кадровим військовим і свого часу був міністром оборони країни, на зустріч прийшло багато ветеранів війни, Збройних Сил. 

 

І журналістів, і громаду загалом  найбільше цікавили події  на Сході України. Відповідальність за це Гриценко покладає на владу, яка виявилася  не здатною до рішучих і ефективних дій. «Влада повинна бути з яйцями», заявив  Грищенко, але для цього має бути політична воля, уміння брати відповідальність на себе.

Однак, на думку Гриценка, «влада сміливо бореться за своє право залишатися боягузами»:

 

«Учора я закликав депутатів негайно зібратися і замінити Турчинова на посту Верховного головнокомандувача. Як недієздатного і неспроможного. Учора ж Автомайдан пікетував Банкову з вимогою більш рішучих дій влади по захисту Сходу країни від російської агресії.  Реакція Банкової була миттєвою і креативною. Але не на Сході - в Києві:)

 Щойно отримав дзвінок від старшого сина Олексія: Тату, я у військкоматі, проходжу медичну комісію, призивають на службу і терміново, сьогодні ж відправляють у військову частину у Львівській області. Подзвонив районний воєнком і передав команду воєнкома міста Києва: призвати Олексія Гриценка до війська негайно і сьогодні ж відправити до військової частини. Повісток я не отримував, прийшов одразу по дзвінку, підвечір - виїзд на Захід...

 Батьківська настанова була короткою: Держава довірила тобі зброю - захищай країну гідно!

 А потім сам собі подумав, уже без сина, щоб не рвати йому душу:

 1) А яку ж зброю держава під керівництвом Турчинова довірила моєму синові? Строкову службу Олексій не служив, як студент КПІ він закінчив 12 років тому військову кафедру. Лейтенант запасу, протиповітряна оборона, зенітно-ракетний комплекс Куб-М. Але ТАКИХ комплексів у бойовому складі українській армії НЕМАЄ. Вже понад 20 років...

 2) І що тепер робитиме лейтенант Олексій Гриценко на Львівщині? Якою зброєю він захищатиме Захід країни? І від кого, власне, Захід країни зараз треба захищати зенітно-ракетними комплексами?

 3) Мій син не словом, а ділом довів свою готовність захищати країну. Він на Майдані з першого дня, 21 листопада. Разом з друзями створив Автомайдан, координував і особисто брав участь у досить ризикових операціях проти банди Януковича, і не лише в Києві. Олексія переслідували, залякували, намагалися заарештувати. Коли Турчинов кинув війська у Криму напризволяще, Олексій з друзями допомагали там нашим військовим і їхнім родинам. У Криму росіяни захопили сина в полон, і він гідно як офіцер витримав складні іспити. Одразу після Криму Олексій сам звернувся до військкомату з готовністю служити країні. Два тижні тому він знову поїхав у небезпечну зону: працював у Харкові, разом із чесними офіцерами МВС протидіяли там сепаратизму, щоб у місті не вивісили триколор. Акція протесту Автомайдану на Банковій стала останньою перед його призовом до війська...

 4) Навіть під керівництвом недієздатного Турчинова українська влада не повинна бути такою дрібно-мстивою! Бо насправді головна мета термінового призову Олексія Гриценка не країну захищати - скоріше Автомайдан приструнити, щоби він більше Банкову не турбував. А ще - не допустити надто активних автомайданівців до Київради: Олексій Гриценко першим номером у списку партії "Громадянська позиція" веде до Київради молоду команду, і до виборів залишилося лише три тижні...

 5) Може, хтось ще вірить, що призов Олексія Гриценка - то загальна рознарядка? Так Банкова у своєму мстивому креативі не зупиняється:

 Сергія Кобу, ще одного із засновників Автомайдану, влада через воєнкома сьогодні зранку теж розшукує. Дзвонить воєнком київський. Хоча Коба прописаний в Вишгороді:) Сергій Коба теж готовий служити, як і мій син, але воєнкома київського він послав... Чекає офіційної повістки на домашню адресу.

 Це ж треба додуматися - "карати" військовою службою за громадянську позицію?!».

 

І хоча він зазначив, що не хотів би гостро критикувати АТО, яка саме зараз проводиться, але від різких оцінок він все-таки не відмовився. Наприклад, в.о. Президента України Олександра Турчинова він назвав «пастором», якому краще займатися саме пасторством, а не керувати країною та армією у стані фактичної війни. В умовах, що склалися в Україні, є нагальна необхідність терміново звільнити в.о. президента, який є верховним головнокомандувачем ЗСУ.

«Я публічно звернувся до всіх депутатів з проханням скликати позачергове засідання Верховної Ради і негайно замінити Турчинова на посту верховного головнокомандувача. Ця людина своєю бездіяльністю зраджує інтереси України. Під керівництвом Турчинова влада «здала Крим». Так само “здає” Схід. Це неприпустимо. Це питання відповідальності, і в тому числі кримінальної. Я так думаю, що років на 15-ть уже накрутили і Турчинов, і деякі силовики», - зазначив Гриценко.

 

Вибори Президента

“Вибори Президента України мають відбутися обов’язково, бо Президент – це єдина посадова особа в державі, яка обирається всім народом. Треба позбутися оцих «В.О.» і мати повноцінну державну владу – владу, яка зробить те, що обіцяла Майдану».

 

Люстрація

«Майдан вимагав люстрації – вона повинна бути. Моя позиція така – її треба провести за двома показниками: 1. Чи не порушував чиновник закон? (Якщо не порушував – працює далі, якщо порушував – під суд і відповідати). 2. Крав чи не крав? (Якщо не крав – працює далі, крав – гроші повернуть, а далі – з «вовчим квитком» і без права подальшої роботи на державній службі). Все просто і ясно. І люди того вимагають».

 

Кадрова політика

«Люди збурені багатьма кадровими призначеннями. У разі мого обрання не буде квотного принципу виконавчих структур – це виключено. Уже «наїлися»: «УДАРу» – СБУ, «СВОБОДІ» – прокуратуру, той зам. силового міністра – від «Батківщини», цю область – «Батьківщині», цю – «УДАРу»… Ні! Кадрова політика базуватиметься на трьох принципах: професійність, моральний стандарт, патріотизм».

 

Паспорти чиновників 

«У кишені чиновника має бути один паспорт України – ніяких «запасних аеродромів», бо при Януковичі по два останніх міністра оборони та голови СБУ мали російські паспорти, і ми бачили, чим це завершилось».

 

Безпека людей і економіка

“Крім негайного вирішення проблем безпеки людей президент – верховний головнокомандуючий має забезпечити швидкий економічний підйом, сприяння створенню робочих місць. Треба, щоб запрацювала економіка, яка зараз “лежить”. Як це зробити? Якщо є бажання – досить швидко. Саме в умовах економічної кризи слід проводити реформи. Коли все в порядку, реформи не потрібні, а от зараз треба припинити «азаровщину» – піднімати податки, збори, акциз… Навпаки – зменшувати. Не боятися цього. Щоб економіка вийшла “з тіні”, і почали працювати підприємства”.

 

Геть монополізацію!

«Каленим залізом» слід «випалювати» монополії. Монополії – це зло в економіці. Це диктат цін. Це зло в політиці, зло в ЗМІ. На посту Президента України жодного закону, що спрямований на монополізацію, не підпишу. Досить, щоб Україна працювала на інтереси кількох родин, які монопольно керують цілими галузями».

 

Причому поняття «монополізм» Гриценко розповсюджує і на систему влади, органи масової інформації, всі інші сфери, які мають звільнитися від буд-якого диктату.  

 

Анатолій Гриценко став третім серед кандидатів у Президенти України, які уже побували цими днями у Полтаві. Так, минулого вівторка місто відвідав Сергій Тігіпко, а в середу – Олег Тягнибок.

Коментарі