•  

«Карлюки» тоталітаризму

2310
«Карлюки» тоталітаризму

Сьогодні, 1 квітня, у Полтавській галереї мистецтв відбулося відкриття 15-ої міжнародної виставки карикатур «Карлюка». 

Гості та відвідувачі зможуть ознайомитися з експозицією V Міжнародного конкурсу карикатур «Тоталітаризм», Українського конкурсу карикатур «Встати, суд іде», персональними виставками переможців та лауреатів всеукраїнських і міжнародних конкурсів карикатури, заслуженого журналіста України Миколи Капусти та діяча мистецтв Олега Локтєва. 

Виставка карикатур своїм сміхотворчим пафосом перегукується ще з однією визначною датою Полтавщини - сьогодні відзначається 206 років із дня народження видатного письменника, гумор якого став зразком класики жанру, а твори з незмінним захватом перечитуються вже котрим поколінням, нашого земляка – Миколи Гоголя.

Цьогоріч учасників виставки карикатур було настільки багато, що місця на стінах не вистачило на всі роботи, довелося встановлювати додаткові платформи, аби публіка мала зиогу побачити й оцінити всі картини. Усього ж були представлені карикатури митців із-понад 50 країн світу.

Шаржі та в’їдливі карикатури цієї виставки вражають різноманітністю, але основні теми суголосні конкурсам, роботи з яких формують нинішню виставку – це «Український вибір. Україна – Європейський союз» (конкурс відбувався 2013-14 року) та «Диявольська бензоколонка», конкурс, що спрямований проти режиму Росії та Путіна.

На початку виставки організатори вручили переможцям (а їх виявилося понад 10) призи – статуетки та дипломи.

Виставка триватиме до 24 квітня, не пропустіть нагоди посміятися, адже гумор – велика сила. Ніщо так не зближує людей,як добрий сміх без образ. А в зближенні людей – головне завдання мистецтва.

Сергій Нагорний

Коментарі