•  

Карта АТО: ситуація на сході України станом на 5 лютого

1100
Карта АТО: ситуація на сході України станом на 5 лютого

Ситуація на сході країни починаючи з 12:00 5 лютого 2015 за даними РНБО України, прес-центру АТО, групи «Інформаційний опір» та волонтерів.


Дії українських військових

В районі Дебальцевського плацдарму українська артилерія завдала ряд превентивних ударів по місцях зосередження резервів російсько-терористичних військ і рубежів їх розгортання. Відзначені множинні ураження цілей (аж до детонації боєкомплекту озброєнь терористів в окремих випадках – Кринка, північ Єнакієве, Брянка, Софіївка і ряд інших напрямків). Зокрема, в районі н. п. Брянка українською артилерією були накриті позиції резервного підрозділи ЗС РФ з бойовою технікою, відзначалися численні детонаційні вибухи.

В н. п. Попасна в результаті артилерійського вогню бойовиків були частково зруйновані ряд житлових будинків та підприємств, в т. ч. місцевий хлібзавод (виникла пожежа). Є постраждалі серед мирного населення.

Ситуація на позиціях бойовиків

За даними групи «Інформаційний опір», російсько-терористичні війська на Донбасі відчувають гостру нестачу боєприпасів (в першу чергу – до ствольної артилерії і РСЗВ). За підрахунками самих бойовиків, вогневий дивізіон на напрямку «головного удару» в середньому протягом доби вистрілював в ході «наступу» до 150 тонн снарядів, що викликало значнуперевитрату. РФ поповнює запаси терористів через жд-станцію розвантаження в Іловайську (2 ешелони за ніч), також боєприпаси підвозять автомобільним транспортом (близько 20 КАМАЗів щоденно).

Фіксується перекидання в район на північ Єнакієве, на південно-східні околиці Горлівки, з південних рубежів піхотного посилення російсько-терористичних військ чисельністю до батальйону (в основному – російські найманці, замасковані «під ополчення»).

В районі Макіївки відзначається розгортання двох батальйонних тактичних груп (БТГ) противника. Перша укомплектована російськими військовослужбовцями, друга – місцевими бойовиками.

Коментарі