•  

​КАТИНЬ-2. Теракт проведено ФСБ, що працюють під прикриттям в Полтаві. Опубліковані уривки з книги Юргена Рота

4290
​КАТИНЬ-2. Теракт проведено ФСБ, що працюють під прикриттям в Полтаві. Опубліковані уривки з книги Юргена Рота


Польське інформаційне агентство W Polityce повідомило про нові обставини навколо російського теракту 4/10 проти польського військового літака Ту-154М з президентом Польщі Лехом Качинським та 95 іншими представниками антиросійської еліти на борту. У статті «Ми публікуємо уривки з книги Юргена Рота про Смоленську катастрофу.

«Встановити вибухівку на Ту-154М було би неможливий без участі польських спецслужб» агентство пише:

«Немає жодних сумнівів, що проведення офіційними установами розслідування Смоленської катастрофи, як урядом Росії, так і урядом Польщі, залишило широке поле для різних домислів про причини цієї подій. У результаті з'явилося багато теорій змови, які впали на сприятливий ґрунт, - пише німецький журналіст Юрген Рот у передмові до книги про Смоленську катастрофу «Verschlussakte S» («збережена під замком Смоленське справа».), Яка вийшла вчора, 8 квітня, на німецький книжковий ринок.

За його словами, дуже швидко виникла концепції, що відповідальність за Смоленську катастрофу несе російський уряду в особі Федеральної служби безпеки, або ФСБ. Москва і польський уряд це категорично заперечують, вважаючи такі твердження нісенітницею. Хто вважав інакше, того охрестили фантазером, що використовує цей трагічний інцидент у своїх політичних цілях.

Ось інформація, яку Рот взяв з доповіді джерела БНД про катастрофу:

- У зв'язку з цим, чи варто ігнорувати документ Федеральний розвідувальної служби (БНД)? Він датований березнем 2014 р.. Тоді працівник БНД направив депешу в штаб-квартиру БНД в Пуллахе на підставі розмов з членом польського уряду і провідним співробітником Федеральної служби безпеки (ФСБ). У документі містяться, зокрема, такі слова: «Можливим поясненням причини катастрофи Ту-154 10.04.2010 в Смоленську є з високим ступенем імовірності теракт шляхом вибуху, здійсненого працюючим під прикриттям в українській Полтаві управління ФСБ під керівництвом генерала Юрія Д. з Москви.

Згідно Роту, для теракту було задіяно 3-е управління ФСБ, її науково-технічна служба. У завдання цього управління входять: закупівля озброєнь, військової техніки та спеціального обладнання, а також керівництво оперативно-технічної агентурою. У документі БНД говориться:

- Хід подій, який вказує на реалізацію, отримання вибухових речовин або зв'язку - попри інтенсивні зусилля - не вдалося з'ясувати, тому що не можна виключити серйозний ризик для працюючих на місці джерел.

«Як у випадку з усією інформацією БНД, їй можна вірити чи не вірити. Тим не менш, вона вписується в головоломки фактів і доказів, що свідчить про те, що ця розвідувальна інформація не була висмоктана з пальця.- пише Рот і продовжує: - Нещодавно померлий члена бундестагу від ХДС Андреас Шокенхофф, колишній координатор федерального уряду по німецько-російській співпраці, сказав на Мюнхенській конференції з питань політики безпеки в лютому 2013 року:

«Ми знаємо, що існують усілякі спекуляції про причини та відповідальності за катастрофу польського літака в Смоленську. Але зрозуміло, що ці спекуляції можуть бути пояснені тільки відкритістю і прозорістю. Позиція Москви незрозуміла. Російські оточують все це секретністю, що викликає питання про мотиви таких дій ». Ця заява була зроблена в лютому 2013 року. На початку 2015 років позиції Росії з цього питання не змінилася.

[...] Стор. 234-235 книги [...]

Непрямі доказом є також свідчення очевидців вибухів:

- Багато непрямі докази свідчать, однак, на те, що міг бути один або декілька вибухів. Тут слід вказати на доповідь БНД від березня 2014 Цей документ зазначає, що наказ про теракт проти Ту-154 був відданий «безпосередньо» високопоставленим польським політиком і був виконаний генералом ФСБ Юрієм Д. «Неможливо визначити, коли та де це сталося».

Потім в доповіді вказується, що генерал ФСБ встановив контакт з дислокованій в Полтаві оперативної групи під командуванням Дмитра С. «Дмитро С. і вся його оперативна групи, яка складається з п'ятнадцяти штатних офіцерів ФСБ, користується в Україні офіційними документами СБУ [Служба безпеки України]. Спецслужба розміщена там для підтримки СБУ. Насправді всі вони співробітники 3-го управління ФСБ, її оперативно-технічної служби.

Згідно Роту, напрошується питання, чому для цього було обрано 3-тє управління ФСБ. - Д. в 2011 служив в Кабулі радником з національної безпеки Хаміда Карзая. Як видається, Д. міг забезпечити легкий доступ до вибухових речовин. Проте, враховуючи той факт, що у разі урядового літака Ту-154 президента Польщі з дуже високими вимогами до безпеки, - на думку автора - «розміщення ТНТ, що діє від дистанційних детонаторів, на літаку було б неможливим без участі польських спецслужб.

«Ось що знало БНД на підставі повідомлень від двох різних джерел: представника польського уряду і російського джерел в ФСБ. Обидва джерела повідомили про Смоленськом справі незалежно один від одного, не знаючи один одного», пише журналіст. - У кінці квітня 2010 року німецька розвідка BND прокоментувала Смоленську авіакатастрофу: «Польські спецслужби в даний час вивчають непрямі докази на користь причини усвідомлено створеної аварії Туполєва польського президента Леха Качинського 10 квітня під Смоленськом.

У цьому контексті вони розглядають наступний сценарій події. У другій половині 2009 року почалися переговори між Польщею та російської енергетичною компанією «Газпром» за новим контрактом на постачання газу, - йдеться в доповіді БНД. Як ми дізнаємося з подальшого прочитання доповіді, підкреслює Рот, росіян виставили завищені вимоги, які були неприйнятні для польських парламентерів.

БНД звернув увагу на експертизу польського Геологічного інституту, яка прийшла до висновку, що Польща може мати найбільші в Європі родовища сланцевого газу. «Їх вистачить, щоб країна не залежала від іноземного газу протягом наступних ста років.

Після розголосу експертизи в ЗМІ «Газпром» за розпорядженням російського президента зажадав терміново підписати контракт на постачання і транзит газу ... Оскільки президент Польщі Лех Качиньський не мав репутацію росіяфіла, Путін зробив ставку на Дональда Туска і його правлячу партію «Громадянська платформа».

Туск після його виборів на пост прем'єр-міністра був відомий як дружній до Росії політик ». Наскільки серйозно можна ставитися до цієї інформації? Це прийнята у всіх міжнародних розвідувальних колах проста дезінформація або ми маємо справу з холодним аналізом правлячих політичних структур у Польщі для великих економічних проектів? Але повернемося до вибуху

[...] Стор. 261-262

Дика спекуляції або холодний розрахунок?

Тим часом залишилось нез'ясованим питання, яким чином і ким була підірвана машина - якщо на борту президентської машини були вибухи - і ще відкритим залишається питання про політичні мотиви теракту.

До цього часу на ці питання немає переконливих відповідей. Ми маємо справу лише з політичними судженнями. Якщо вірити джерелам БНД, злочин на ТУ 154М було скоєно ФСБ Росії за розпорядженням високопоставленого політичного представника Республіки Польща.

Інші західні спецслужби виходять з того, що злочин було, можливо, «актом беззаконня», скоєному невеликою групою, яка не обов'язково отримала попереднє замовлення. Опозиція в Польщі, особливо партія «Закон і справедливість», вважає, що мотивом було рішуче протистояння президента Леха Качинського російському президенту Володимиру Путіну.

Німецька розвідка БНД писала в квітні 2010 року:

- У момент своєї смерті Лех Качинський залишив цілий ряд поправок до законів і торговельні угоди. Вартість одного з цих непідписаних контрактів склала понад 50 млрд євро, тому в даному разі польські органи держбезпеки були змушені підняти питання, чи повинен був президент Польщі померти через російський газ?

У серпні 2009 року колеги Путін і Туск вперше прийшли до прийнятного для «обох сторін» проекту договору на постачання газу, який, проте, був тимчасово припинений. Причини досі невідомі. В іншому місці доповіді БНД ми читаємо: »

Той факт, що Путін на могилах у Катині просто витягнув з кишені копію договору і сунув її під ніс Дональда Туска, розглядається різними високопосадовцями польських органів безпеки як «образливий і глузливий» жест».

Доповідь завершується таким реченням:

- Польські органи держбезпеки перебувають в невизначеності не тільки щодо смерті Леха Качинського, питання і в тому, чому Дональду Туску в Катині був запропонований несприятливий договір і чому він був змушений його прийняти?«.

[...] Стор. 263-264 [...]

- Паралелі зі збитим малазійським пасажирським літакам 17 червня 2014 очевидні. Залежно від результату, непрямі докази оцінюється як надійні або ненадійні. Якщо державні інститути розслідує причини аварії поодинці, політичний вплив майже завжди відіграє вирішальну роль у розслідуванні.

Проте те, що відбулося в Україні через 4 роки, відрізняється від Смоленської катастрофи. У разі малайзійського пасажирського літака існує міжнародна комісія з розслідування, яка може працювати відносно незалежно, що з самого початку було виключено в Польщі.

Досвід, накопичений в Росії, не тільки у зв'язку з катастрофою MH 17, показує, що дезінформація є популярним методом приховування вбивств і терактів. Політичний вплив і страх перед наслідками здаються очевидними у разі пояснення катастрофи президентського літака в Смоленську. Професор Марек Жилич, член комісії Міллера, висловився з наївною прямотою: «Ми прагнемо не викликати війну з росіянами, а лише отримати максимум інформації від них, щоб завершити це розслідування».

Річ у тому, пише далі Рот, що саме тому вирішальне питання про вибух на борту Ту-154М залишається нез'ясованою й донині. - Існує занадто велике число численних і різноманітних політичних інтересів, щоб можна було пояснити вибух, незалежно від того, чи був він терактом чи ні. Немає сумнівів у тому, багато непрямих доказів указують на той факт, що на борту літака стався вибух. Немає раціонального пояснення даними вчених, які, зокрема, вивчали питання про вибухи на борту машини. Це унікальне явище в Європі. Але насправді не існує ніяких сумнівів в переконливості гіпотез і результатів наукових досліджень вчених, перевірених у відкритій дискусії.

[...] Пояснення і прикриття: коментар про димлячі пістолеті [...] стор. 270-271:

- Рішення Володимира Путіна вважати державний літак з президентом Республіки Польща на борту цивільним повітряним судном дало російському уряду майже виключне право на проведення розслідування катастрофи. В результаті польські експерти та слідчі в своїх діях повністю залежать від волі Росії, що викликало велике занепокоєння польських органів держбезпеки.

Адже не секрет, що таким чином уряд Росії може повною мірою піклуватися про свої власні інтереси. На даний момент слід нагадати про доповідь БНД від 2010 року. У документі йдеться, серед іншого, що офіційну заяву, згідно з якою польська сторона доручає російській стороні проводити розслідування Смоленської катастрофи, було критично зустрінута польськими органами держбезпеки:

«Багато співробітників органів держбезпеки відчувають глибоку недовіру до слідства, проведеного російською стороною, [...]. - Пише журналіст.

Коментарі