•  

КАТИНЬ-2. Юрген Рот: «Моя книга не тільки про Смоленську, але й про систематичну брехню росіян»

220
КАТИНЬ-2. Юрген Рот: «Моя книга не тільки про Смоленську, але й про систематичну брехню росіян»


Німецький журналіст Юрген Рот, книга якого про російський теракті під Смоленськом, скоєний 10 квітня 2010, вийшла в Німеччині в квітні 2015, опублікував на німецькому аналітичному порталі Resonanzboden велику статтю про спроби спільників Москви у Варшаві та Берліні, які запанікували, затушувати правду.

У статті «Казка про теорії змови. Юрген Рот про катастрофу літака в Смоленську» зокрема йдеться:

«Мені впало в око, що тих, хто не вірив у помилку пілотів, дуже швидко відшельмували як теоретиків змови. Для мене через безліч протиріч у російських і польських слідчих доповідях це було занадто просто.

Зрештою померлий до теперішнього часу парламентарій від ХДС Андреас Шокенхоффер, колишній координатор німецько-російського комітету з міждержавного співробітництва, заявив в лютому 2013 на Мюнхенській конференції з безпеки:

«Ми знаємо, що існують численні твердження про причини і відповідальність за катастрофу літака в Смоленську. Зрозуміло, що ці твердження можуть досягти громадськості тільки шляхом гласності та прозорості, і тому поведінка Москви сильно збиває з пантелику. Росія засекретила всю цю справу, що піднімає питання про причини такої поведінки».

Книга вже викликала в Польщі несподіваний великий резонанс у ЗМІ, ще до виходу її польського перекладу. Для польських журналістів особливо вибухонебезпечної темою виявилася наявність доповіді БНД, що крах було викликано вибухівкою на борту.

Польський міністр МЗС Гжегож Схетина навіть заявив: «Я не чув ні офіційно, ні неофіційно про існування такого документа». Якщо сама БНД про цей документ нічого не знає, то звідки про нього чути польському міністру? Той, однак, такою заявою хотів сказати, що подібного звіту не існує, що це казка.

Прес-секретар БНД як виняток дає ґрунтовні інтерв'ю журналістам. Їх зміст однозначний: БНД ніколи не виходила з того, що проти президентської машини був здійснений теракт. Особливо «розумним» було зробити таку заяву ще до того, як книга надійшла в продаж. А в книзі жодним словом не говориться, що БНД виходила з того, що в Смоленську був теракт.

Я процитував там звіт від агента, який, ймовірно, не був переданий відповідним відділом в центральне керівництво БНД: «Можливе пояснення катастрофи Ту-154 10.04. 2010 складається з високим ступенем ймовірності в теракті допомогою вибуху, проведеним відділенням ФСБ в українській Полтаві, яким керує генерал J. з Москви.

Всі інші дії по виконанню, придбання вибухівки, зв'язку не могли бути з'ясовані, попри інтенсивні зусилля, оскільки не можна виключити сильної небезпеки розкриття діючих на місці джерел».

Я це прокоментував в наступному реченні: «Як і будь-яка інформації від БНД в це можна вірити або не вірити. Однак вона додає ще один елемент до наявного фактами і доказами, тому ця інформація БНД не може бути взятої зі стелі».

Цю «авантюрну тезу» поширюють високоповажні польські вчені. І це все дійсно теорія змови?

При цьому затушовується той факт, що «збереженої під замком справу С.» - це книга не тільки про Смоленську катастрофу, а й про традиції систематичної брехні радянського, а зараз радянського апарату влади. Катастрофа літака при цьому без сумніву важливий елемент для аналізу цієї політики, точно так, як російська війна в Україні або крах MH17 влітку 2014 року. Дочитати книгу до кінця - на це видно зараз у багатьох журналістів більше немає часу.

Стара сицилійська приказка «Хто глухий і сліпий, і тримає язик за зубами, той мирно доживе до 100 років» в будь-якому випадку повинна ставитися до Польщі, а також до Австрії і Німеччині, і в зв'язку з катастрофою літака в Смоленську, як видається, їй керуються як рішенням не тільки лояльні до уряду журналісти в Польщі », пише Юрген Рот.

Великі цитати з цієї статті Рота приводить в перекладі з німецької на польську опозиційний портал Польщі W Polityce.

Відділ моніторингу

Коментарі