•  

Кілери ФСБ отруїли головного інформатора у «справі Магнітського»

880
Кілери ФСБ отруїли головного інформатора у «справі Магнітського»

Британське слідство дійшло висновку, що російського підприємця Олександра Перепілічного, що помер в Англії в 2012 році під час ранкової пробіжки, могли отруїти.

В ході розтину фахівці виявили в організмі бізнесмена сліди рідкісноъ отрути, яка виробляється з отруйної рослини Гельземіум. Найближчим часом планується провести ще декілька досліджень, щоб виключити можливість помилки.

Таким чином, версія про те, що бізнесмен, чиє ім'я ЗМІ пов'язували зі «справою Магнітського», міг бути отруєний, може підтвердитися, йдеться в матеріалі британської газети The Independent.

Видання вказує, що виявлену речовину використовують російські кілери. Слухання у справі про смерть Періпілічного мало розпочатися 18 травня, але тепер, через появу нових обставин, відкладено до вересня.

Поліцейські юристи вважають, що виявлення слідів токсину в організмі Перепілічного є «серйозним приводом» для занепокоєння. Раніше правоохоронці в графстві Суррей, де помер інформатор, наполягали, що токсикологічне тестування не виявило причетності до загибелі «третьої сторони». За офіційними даними, підприємець помер від нападу під час пробіжки.

Нова експертиза показала, що в тілі бізнесмена присутнє рідкісна речовина, яка міститься в чагарнику під назвою гельземій, що живе в Азії.

Рослина дуже отруйна. За даними британських журналістів, цю рослину використовують російські і китайські наймані вбивці. В даний час проводяться термінові дослідження, завдання яких встановити, чи може присутність хімікату в організмі Перепелічного бути доказом того, що бізнесмен проковтнув рослинну отруту незадовго до смерті.

Видання зазначає, що отрута використовується досить рідко: останнім відомим випадком його застосування було вбивство в 2011 році китайського мільярдера Луня Ліюаня, якому отрута, імовірно, була подмешана в печенюз кішки.

Суддя, спочатку відмовлявся заслуховувати на суді показання свідків, пов'язані з біографією Перепелічного, тепер зазначив, що масштаб розслідування може змінитися, якщо версія отруєння отримає підтвердження.

Перепілічний проходив у «справі Магнітського» як колишній діловий партнер бізнесмена Владлена Степанова, якого юрист британського інвестиційного фонду Hermitage Capital Management Сергій Магнітський звинувачував у відмиванні грошей в особливо великих розмірах.

Перепілічний помер від нападу під час пробіжки через деякий час після того, як розкрив швейцарській прокуратурі схему відмивання декількох мільйонів доларів російськими чиновниками.

Британська газета вказує на схожість справи Перепілічного зі справою про вбивство підполковника ФСБ Олександр Литвиненко, який був отруєний полонієм групою кілерів ФСБ.

Відділ моніторингу

Коментарі