•  

Кількість інспекцій та контролюючих органів скоротять у 4 рази

1070
Кількість інспекцій та контролюючих органів скоротять у 4 рази

У середу, 30 липня, відбулася розширена нарада під головуванням Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Володимира Гройсмана за участю міністрів, представників міністерств та контролюючих органів, на якій обговорювалося питання скорочення кількості центральних органів виконавчої влади, що здійснюють державний контроль у відповідних сферах. 

Витрати державного бюджету на утримання різноманітних інспекцій та контролюючих органів складають понад 24 мільярди гривень на рік, у цих структурах працюють тисячі людей, і в той же час за рахунок хабарів щорічно виводиться в тінь майже 100 мільярдів гривень.

Напередодні прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк дав доручення на 70% скоротити витрати на утримання органів центральної виконавчої влади, які здійснюють контрольно-наглядові повноваження.

«Тиск на бізнес, що сповільнює економічний розвиток і призводить до вимивання коштів з економіки держави. Нам необхідно ліквідувати цей тіньовий сегмент», - зазначив Володимир Гройсман.

За його словами, з 80 різноманітних інспекцій, контролюючих органів та департаментів контролю у міністерствах має залишитися не більше, ніж 20 контролюючих інстанцій.

Віце-прем’єр-міністр оголосив про формування робочої групи з представників органів виконавчої влади, яка уже на початку наступного тижня має сформувати пропозиції щодо переліку тих функцій контролю, які необхідно здійснювати у найважливіших напрямках.

Коментарі