•  

Китайські літаки вторглися в Росію і пролетіли над закритим містом. Москва не пискнула

1650
Китайські літаки вторглися в Росію і пролетіли над закритим містом. Москва не пискнула

Чотири китайські літаки порушили закриту для польотів зону над містом Сіверськ, де розташоване одне з найбільших атомних виробництв Росії – Сибірський хімічний комбінат, повідомили томські ЗМІ.

Про інцидент повідомив житель Сіверська Євген Корнєв, який став очевидцем події, повідомляє томське агентство ТВ2. Корнєв посилається на дані сайту flightradar24.com, який в режимі реального часу відстежує переміщення повітряних суден по всьому світу за багатьма параметрами, включаючи маршрут, швидкість, висоту польоту.

– Спочатку я почув в небі шум від літака. Відкрив «флайрадар» і побачив, що безпосередньо над Сіверськом пролітає китайський цивільний борт. Такого не було ніколи: наскільки я знаю, повітряний простір над Сіверськом закритий для польотів будь-яких типів повітряних суден. Вони пролітають на південь від або на північ від закритого міста, – Корнєв. 

Після цього, за словами Євгена Корнєва, сайт flightradar24.com зафіксував ще три прольоти китайських літаків над найбільшим закритим містом Росії.

Російські ЗМІ пишуть, що до 1990-х років повітряний простір над закритим містом охороняв нелюбінскій полк ППО, що нараховує кілька дивізіонів, розташованих навколо Томська-7 обабіч берегів річки Томь.

Після ліквідації полку в районі Сіверська залишилося лише один радіолокаційний підрозділ збройних сил Росії.

До сих пір навіть проліт мотодельтоплана над Сіверськом, наприклад, для фотозйомки, вимагає складних погоджувальних процедур з ФСБ. Очевидно, для китайських літаків узгодження не потрібні. Китайці літають в Росії там, де хочуть, а Москва боїться навіть пискнути з цього приводу, повідомляє першоджерело.

Відділ моніторингу

Коментарі