•

Київське «Динамо» повезло з Полтави Кубок України

400

У четвер Полтава жила суцільним передчуттям футболу. Навіть не так футболу, як провокацій, пов’язаних з фінальним матчем на Кубок України між київським «Динамо» і донецьким «Шахтарем». Лише напередодні стало відомо, що гра не буде «закритою» і спостерігати за нею зможуть глядачі. Однак їх кількість виявилася й без того обмеженою:  четвер – день робочий і добратися у Полтаву з інших регіонів було проблематично. Та й чимало полтавців проігнорували футбол саме з міркувань безпеки.

Утім ажіотаж довкола квитків спершу справді виник. Але не стільки через надмірний інтерес до самого матчу, стільки через те, що самі квитки з’явилися надто пізно. Після 14.00 біля кас справді панувало стовпотворіння, але по мірі наближення гри черги не збільшувалися, а зменшувалися. Зрештою перед самим початком матчу квитки можна було купити фактично без черги.

Головною подією зрештою для багатьох став не сам футбол, а шоу, яке влаштували фани «Динамо» на вулицях Полтави (див. відео). Вони пройшли маршем від Білої Альтанки до самого стадіону «Ворскла» під українськими прапорами: вигукували патріотичні лозунги, проклинали Путіна і співали відповідного змісту «речівки».  Шум, дим, гам… Навіть Рух транспорту у центрі Полтави на цей час було паралізовано.

Утім київських фанів виявилося недостатньо. Сам стадіон «Ворскла» був заповнений лише трохи більше як на половину, що створювало не досить приємну телекартинку.

А тепер про футбол.

У «Динамо», і у «Шахтаря» до протистояння у Полтаві було по дев'ять титулів. Окрім того, у протистояннях між собою у фіналах у команд теж був паритет - по три перемоги та по три поразки (четвертої поразки у фіналі "гірники" зазнали від «Ворскли» у 2009 році, а "біло-сині" програвали виключно "помаранчево-чорним"). І останнє. Мірча Луческу, у разі звитяги, здобув би п'ятий кубок України.

Але виграти свою першу дуель у тренерській боротьбі з Ребровим у Луческу не вийшло. «Динамо» краще провело перший тайм і виграли його цілком заслужено. Обидві команд грали обережно, але підопічні Реброва були більш небезпечними в атаці, тоді як гірники жодного разу не влучили у площину воріт Шовковського. У «Динамо» таких ударів було п`ять.

Більш активна гра киян в атаці принесла результат команді на 40-й хвилині. Після серії рикошетів у штрафній «Шахтаря» Віда намагався пробити і після його удару Кучер головою красиво переправив м`яч у власні ворота - 1:0. Через чотири хвилини Віда відправляє «Шахтар» в нокаут. Після подачі стандарту хорват зіграв на випередження і ударом головою відправляє м`яч повз П`ятова, який і цього разу не виручив команду - 2:0.

У другому таймі від «Динамо» ми побачили зовсім інший футбол - обережний і більш прагматичний. До того ж ініціатива перейшла до «Шахтаря». На 56 хвилині Кучер перевірив реакцію Шовковського, який перевів м`яч на кутовий. На 59-ій хвилині інтрига в цій грі провернулася знову. Після проходу у штрафну Коста пробив з під Сілви низом у кут воріт, і Шовковський цього разу не рятує Динамо - 2:1.

З хвилини 70-ї на пішла нервова і груба гра. Моментів біля обох воріт було не так і багато, а емоції вирували на полі. Після підкату від Гармаша довелося просити заміну Срні, якого навіть забрала швидка. В доданий арбітром час на полі була навіть невеличка бійка, в результаті якої другі жовті картки отримали Ярмоленко та Ракицький. Найдовше довелося заспокоювати Гармаша, який вже перебував на лаві запасних, але намагався побити і гравців «Шахтаря» і навіть своїх, які його заспоковали. Але цей інцидент не вплинув на настрій Динамо і команда Сергія Реброва довела гру до логічної перемоги.