•  

Книжку про юну художницю Сашу Путрю презентували в Полтаві

881
Книжку про юну художницю Сашу Путрю презентували в Полтаві

Полтавська письменниця та публіцистка Лідія Віценя презентувала книжку про Сашу Путрю.

В міській галереї мистецтв ім. Ярошенка презентували книгу «Прости за все», що вийшла з-під пера письменниці та публіциста Лідії Віцені. Основною ідеєю творіння є донести до читачів історію життя юної художниці Саші Путрі та її трагічну долю як митця.

– Повість про Сашу Путрю – юну, надзвичайно талановиту художницю з Полтави, життя якої обірвалось тільки-но дівчинка переступила поріг одинадцятиліття, адресується широкому загалу – дітям і дорослим, – розповіла письменниця.

Кожен із присутніх мав змогу не лише придбати примірник книги та особисто поспілкуватися з авторкою, а і подивитися на картини, що особисто малювала героїня.

Довідково:

Олександра Путря (нар. 2 грудня 1977, Полтава, УРСР, СРСР — пом. 24 січня1989, Полтава, УРСР, СРСР) — українська художниця, яка в дитячому віці створила велику кількість творів мистецтва, що згодом отримали широке висвітлення.

Олександра Путря народилась 2 грудня 1977 у Полтаві в родині художника Путрі Євгенія Васильовича та викладачки у музичному училищі Путрі Вікторії Леонідівни. В дитячому садку Олександра не навчалась, батько-митець надавав перевагу домашньому вихованню, хоча початково і не надавали особливого значення захопленням дочки. З юного віку Олександр захопилась культурою Індії.

Перші художні роботи Олександра Путря почала малювати в три роки.

У віці 5 років Олександрі був поставлений діагноз - лейкемія. Від неї вона і померла у віці 11 років.

Після смерті Саші Путрі виставки її малюнків експонувалися більше ніж в 50 країнах світу.

За життя Олександра створила 2279 робіт — 46 альбомів з малюнками, шаржами та віршами, чеканки, вишивки, дрібні вироби з пластиліну, саморобні шиті іграшки, вироби з намистин і кольорового каміння, випалювання по дереву.

В 1998 році Сашу нагороджено (посмертно) золотою медаллю Христа Спасителя, а в 2000 році — орденом Святого Миколи Чудотворця «За примноження добра на Землі». Також, в 2001 році Президія всеіндійської дитячої фундації «Nehru Bal Samiti»присудила їй свою почесну міжнародну нагороду.

З 1989 року відбулося понад сто персональних виставок Саші Путрі в багатьох країнах світу, про дівчинку був знято декілька документальних фільмів і написана документальна повість. На стіні дитсада, де вона виховувалася, встановлена меморіальна дошка і відкритий музей. В Полтаві працює Дитяча художня галерея імені Саші, в якій за допомогою Фонда захисту і підтримки талановитих дітей проходять міжнародні конкурси дитячого малюнка.

Коментарі

  • Альбина Кравченко (08 жовтня 2016, 18:46)

    шкода, що талановитих людей нагороджують лише посмертно