•  

КНР назвала дії США "небезпечними і провокаційними"

220
КНР назвала дії США "небезпечними і провокаційними"

КНР назвала дії США у Південно-Китайському морі "небезпечними і провокаційними".

Про це, згідно з повідомленням міністерства оборони Китаю, заявив командувач ВМС народно-визвольної армії Китаю, адмірал У Шенлі у розмові з начальником штабу ВМС США, адміралом Джоном Річардсоном.

"Незважаючи на неодноразові переговори і рішуче заперечення уряду КНР, американська сторона надіслала ракетний есмінець USS Lassen у район китайських островів Наньша. Подібні дії США поставили під загрозу суверенітет і безпеку Китаю, завдали шкоди миру і стабільності у регіоні. Вони вкрай небезпечні і провокаційні", - сказав пан Шенлі.

Командувач ВМС Китаю наголосив, що якщо американська сторона не змінить свою політику, це може призвести до непередбачуваних наслідків.

У минулий вівторок американський есмінець USS Lassen проплив поблизу штучних островів, створених Китаєм у спірних водах Південно-Китайського моря. Маневр розглядають як спробу поставити під питання територіальні претензії Китаю, які США і сусідні з Китаєм країни вважають такими, що суперечать міжнародному законодавству.

Есмінець проплив всередині 12-мильної зони навколо островів, тобто у водах, які Китай вважає своїми територіальними. Однак, оскільки США цього не визнають, за версією американських військових маневр здійснили у нейтральних водах.

На території островів архіпелагу Спратлі претендують В'єтнам, Китай, Тайвань, Малайзія, Філіппіни і Бруней. На островах зафіксовані великі запаси нафти і газу. У 2014 році Китай закінчив проект з перетворення декількох рифів архіпелагу на острови для розміщення військової інфраструктури.

Відділ моніторингу,

Останній Бастіон

Коментарі