•  

Кобеляцька міська рада влаштувала в лісі незаконне сміттєзвалище – екологи рахують збитки (фото, відео)

880
Кобеляцька міська рада влаштувала в лісі незаконне сміттєзвалище – екологи рахують збитки (фото, відео)

У лісі неподалік міста Кобеляки виникло незаконне сміттєзвалище. Причому не стихійно, а з розпорядження міськради.

Тиждень тому, 20 вересня, на незаконне звалище на землях лісового фонду прибули співробітники ДП «Кременчуцький лісгосп» та екологічної інспекції. Якраз у цей момент працівники КП «Водоканал Плюс» привезли чергову партію сміття, йдеться у публікації журналіста «Ехо» Ігоря Філоненка.

Пред’являти будь-які документи комунальники відмовилися. На місце був викликаний наряд поліції. Приїхав і начальник райвідділу Сергій Джулай. А от нікого із керівництва міськради та «Водоканалу» поліцейські, екологи та лісники так і не дочекалися. Сергій Джулай повідомив, що за фактом створення звалища відкрите кримінальне провадження.

Екологи розповіли, що розпочинають процес документування з метою визначення розміру збитків. Також вони підтвердили, що не надавали жодних дозволів та погоджень щодо розміщення відходів на землях Лісового фонду.

Згідно з інформацією «Еха» кримінальне провадження відкрите за ознаками статті 239 частини 1 Кримінального Кодексу України (Незаконне заволодіння ґрунтовим покривом (поверхневим шаром) земель).

Санкція цієї статті передбачає покарання у вигляді штрафу від двохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Окрім того, у процесі слідства можлива перекваліфікація злочину згідно із статтею «Перевищення влади або службових повноважень».

На сьогодні, 27 вересня, під стінами Кобеляцької міськради запланована акція протесту проти діяльності незаконного сміттєзвалища.

Коментарі