•  

Коли в Україні буде жарко?

1870
Коли в Україні буде жарко?

У червні випала аномальна кількість опадів, але вже в наступному місяці в країну прийде спека.

З початку літа погода подарувала українцям мало сонячних днів, а кількість опадів, що випали за червень, синоптики називають рекордним. Але є і хороша новина для любителів позасмагати: у липні і серпні в Україні потеплішає, хоча без літніх гроз і не обійдеться.


ПАРАСОЛЬКИ ПОКИ НЕ ХОВАЙТЕ

Кінець червня спекою українців не порадує. За прогнозами синоптиків, у західних регіонах з 26 по 30 червня буде переважно хмарно і дощитиме, а сонце з'явиться тільки 29 числа. Температура вдень буде знижуватися навіть до «весняних» +18, а ночами - навіть до +7. Схід у цих же числах поливатимуть дощі, але вдень буде тепліше - від 20 до 26 градусів тепла, а вночі - від 12 до 17. Та ж доля чекає і жителів центральних регіонів: ховати парасольки їм не варто. Але холодно не буде - від +21 до +27 вдень, і від +11 до +16 вночі. Поллють дощі і північ України - сухо буде лише 29 червня, а температура повітря підніметься максимум до +26 вдень і до +15 вночі.

Не зможуть позасмагати в червні і жителі півдня. Тут вдень від температура буде від 23 до 27 градусів тепла, а вночі - +13-17°C. Синоптики таку температуру вважають нормальною і говорять про рекордні дощах:

- «Літо ж тільки почалося! Така температура - норма для червня. Але опадів випало аномальна кількість, в деяких регіонах - 2-3 місячні норми: на півдні, в деяких північних і східних регіонах», - розповів начальник Гідрометцентру Микола Кульбіда.


В ОЧІКУВАННІ СПЕКИ

Два місяці, що залишилися літа, липень і серпень, за прогнозами синоптиків, будуть жаркими.

- «Температура буде вище норми на 1-2 градуси (офіційно розрахована синоптиками норма середньої температури в липні - +19-22°C.)», - говорить Кульбіда. - Жарких днів буде більше, а опадів - мало».

На серпень, за його словами, офіційний прогноз поки не робили:

- «Але я думаю, що цей серпень, швидше за все, буде спекотним».

За прогнозами ж народних синоптиків, спекотної буде тільки перша половина серпня. А в другій половині температура знизиться, і знову підуть дощі.


НАРОДНИЙ ПРОГНОЗ

Прогноз народного синоптика Валерія Некрасова з науковим збігається.

- «В нинішній погоді дивного нічого немає. Цього року активність Сонця зменшується, звідси - прохолодне і вологе літо. Божевільного тепла в Україні не буде, - розповів синоптик. - Чи не спекотна погода (25-27 градусів тепла. - Ред.) Триватиме до липня. Другий літній місяць буде спекотним, іноді навіть до +32. Будуть і дощі - але не так часто, як йшли в червні. Спека триватиме до середини серпня, а потім повернеться помірно тепла, з дощами, як в червні. Будемо перебудовуватися на осінь».

До душі така погода садівникам, каже Валерій Некрасов:

- «Все цвіте, і поливати нічого не треба».

Андрій Торін

"Останній Бастіон"

Коментарі