•  

Колеги і близькі в’язня Кремля Солошенка розповіли про ймовірні причини загратування

110
Колеги і близькі в’язня Кремля Солошенка розповіли про ймовірні причини загратування

За звинуваченням у шпигунстві російські тюремники вже 9 місяців утримують в катівнях полтавця Юрія Солошенко. Старик став фактично таємним в'язнем Лефортово, адже ані захисників, ані консулів, ані родичів до нього не пускають. У чому звинувачують колишнього директора оборонного заводу і чи робить щось України, щоб наблизити його звільнення – зняв сюжет Інтер.

73-й день народження для Юрія Солошенко без іменинного торта, подарунків і свічок. Лише з телеграмою від рідних. Її від всієї родини складає молодший син.

"Дай Бог терпіння, удачі і здоров'я".

Зараз Юрій в Лефортово. Колишнього директора оборонного заводу підозрюють у військовому шпигунстві. За весь час - одне побачення, та 2 фотографії. Дзвонити Юрію не дозволяють, тому він пише. Хоча в листах багато не скажеш.

"Якщо він напише, що йому погано, то такий лист не пустять, про це він мало пише, писав про останній співкамерник позитивно, що з ним добре, але я думаю, що там часто бувають підсадні" – розповідає син в’язня.

Визволити батька з в'язниці Олександр намагається вже 9 місяців. З того самого дня, як він поїхав у відрядження всього на день і не повернувся. До Москви він поїхав на запрошення товариша, який і здав його ФСБ, впевнений син:

"Я ще раніше про нього чуючи, що він не чистий на руку, замішаний в корупційних схемах, може ФСБ притиснуло сильно. Ну і він як би сам є агентом ФСБ, як мені сказали", - каже син Юрія Солошенко Олександр Солошенко.

Державне підприємство "Знамя" - колись флагман військової промисловості. Зараз від заводу майже нічого не залишилося. Навколо одні руїни. Саме тут Юрій Солошенко пропрацював усе своє життя. Прийшов молодшим фахівцем і дослужився до директора. В його колишньому кабінету майже нічого не змінилося.

Колишні колеги досі не вірять у те, що сталося, кажуть:

"Радянський совдепівський кабінет, стільці, крісла, документація, з якою він працював. Ми продовжуємо з нею працювати".

"Це чисто політичний хід. Такий же, як і відбувається з нашою льотчицею Савченко", - упевнений в. о. генерального директора заводу "Знамя" Володимир Несвіт.

За версією ФСБ, саме на свій завод він повинен був привезти з Росії якесь секретне устаткування. Правда, тут запевняють, що це смішно.

"У нас немає тієї техніки, на яку нібито він віз її. І немає сенсу її везти. Навіщо нам зараз нові вироби російського типу?", - Каже головний інженер заводу "Знамя" Віктор Зайцев.

Довести абсурдність звинувачень намагаються адвокати, але їх навіть не пустили до підзахисного. Жодного разу за весь час не зміг потрапити і консул. Юрій - враховуючи вік і хвороби - міг би потрапити під амністію. Але до статтею "шпигунство" вона не застосовна.

Руки опускати ні сім'я, ні правозахисники не збираються. Питання: чи витримає довгий наслідок 73-річний українець. Днями йому в Лефортово викликали тюремного лікаря. Хворе серце важко переносить висновок.

Коментарі