•  

Коломойський передав "привіт" Шокіну через його дітей: "не дочка" генпрокурора Горностаєва "відвисає" на Домінікану, а син навчається за кор

3190
Коломойський передав "привіт" Шокіну через його дітей: "не дочка" генпрокурора Горностаєва "відвисає" на Домінікану, а син навчається за кор


"Журналісти" телеканалу 1 + 1 підготували сюжет про прокурорський клан глави ГПУ Віктора Шокіна, до якого входять його дочка Тетяна Горностаєва, зять Олексій Горностаєв і сват Генпрокурора - колишній заступник прокурора Дніпропетровської області (звільнений за власним бажанням у кінці лютого 2015 року) Микола Горностаєв. Крім Горностаєвої, фокус ЗМІ також був спрямований у бік 20-річного Максима Шокіна - як уточнюється в сюжеті, син генпрокурора часто катається за кордон і отримав свою освіту "за бугром".

Що ж стосується, особливостей клану Шокіна, то спливли також нові подробиці:

- Заперечує свою спорідненість з вітчимом Горностаєва фривольно ставиться до проведення прийомів громадян;

- На момент підготовки сюжету, заступник прокурора Одеської області вирушила з сім'єю на відпочинок в Домініканську республіку (вартість 10-денного туру на цей курорт становить понад 3 тисяч доларів при тому, що місячна зарплата Тетяни Горностаєвої та її чоловіка Олексія не перевищує 25 тисяч гривень) ;

- Горностаєва користується представницькими службовим авто для переміщення по Одесі. Зокрема, за інформацією місцевих журналістів, "заст" обласного прокурора користується двома однаковими моделями Range Rover.

При цьому, одеська журналістка і "активістка" Віра Запорожець стверджує, що саме Горностаєва є "смотрящей" від ГПУ в Одесі. "Перед її приходом були активні розмови, щоб призначити людину безпосередньо від Шокіна, щоб ГПУ змогла контролювати Одесу. Всі чекали, хто ж це буде, а в підсумку виявилося, що це його дочка", - сказала вона.

Після виходу сюжету у його фігурантів залишилися двоякі почуття. Так, Запорожець стверджує, що це була "заказуха в рамках боротьби Шокіна з Коломойським".

"Сказала по суті, як саме дочка Шокіна в Одесі тисне на виконавчу владу. І як вона дзвонить особисто меру з питаннями" де наші квартири? "(Чекає квоту по квартирах для прокурорів від міськради) і як мер відгородився від прокуратури генпланом (тепер протести прокуратури щодо забудов не мають сили, всі рішення будуть "узгоджені з генпланом") ", - написала у своєму Fb Запорожець.

Вона зазначає, що столичні журналісти замість цього в сюжеті сконцентрувалися на звичайних попсових подробицях. "На чому їздить дочка Шокіна, наскільки любить розкіш і взяли мій синхрон під час "проходки "(тобто коли я не знала, що мене пишуть) і видали мої припущення про те, що вона відлетіла відпочивати в Домініканську республіку, хоча я кілька разів повторила, що це був всього лише один з варіантів (напередодні помічники Горностаєвої підбирали для неї авіаквитки). Коротше, я в жаху. Виглядає, як плітки", - уклала Запорожець, спробувавши "відмазатися" від сказаного нею в сюжеті.

У свою чергу, екс-глава Консультаційної ради при ГПУ, журналіст Володимир Бойко зупинився на юридичній частині питання "дочки Шокіна".

"Питання виникло в тому зв'язку, що Горностаєва знаходиться в прямому підпорядкуванні Шокіна, оскільки заступники прокурорів областей та прирівняні до них прокурори призначаються на посаду і звільняються згідно з наказами Генерального прокурора України. І це тягне на очевидний конфлікт інтересів, прямо заборонений ст. 12 закону "Про державну службу" та ст. 9 закону "Про засади запобігання та протидії корупції", - написав він у своєму Fb.

Він нагадав, що відповідно до ч.2 ст.9 закону "Про засади запобігання та протидії корупції" у разі наявності обставин, які порушують заборону мати у безпосередньому підпорядкуванні близьких осіб, це порушення має бути усунуто в 15-денний термін. При цьому, якщо в цей період обставини не були усунені добровільно, то в місячний термін з моменту виникнення обставини підлеглі (в даному випадку - Тетяна Горностаєва) підлягають переведенню на іншу посаду яка виключає безпосереднє підпорядкування родичу. А якщо і це неможливо, то підлеглий родич повинен бути звільнений.

"Але, як виявилося, якщо Шокіну плювати в очі, він буде говорити, що це божа роса. Ось, будь ласка, лист за підписом чесного і непідкупного заступника генпрокурора Сакварелідзе: виявляється керівництво ГПУ заперечує факт близького родинного зв'язка Шокіна і Горностаєвої ... А той факт, що протягом 10 років Віктор Миколайович називав Тетяну дочкою, Сакварелідзе не вважає підставою для застосування антикорупційного законодавства. Ось такі вони, грузинські борці з корупцією", - уклав Бойко.

Коментарі