•  

Кому вигідно знищувати медицину в Полтавській області?

4290
Кому вигідно знищувати медицину в Полтавській області?

Вільна трибуна:

Про знищення медицини на селі та в смт., шляхом створення жахливих умов праці й проживання медпрацівників, нам написала пані Віта Сакуляк. Далі її текст:

Я народилась і проживала в Хорольському районі, Полтавської області, в с.Ковалі. Навчалась в Українській Медичній Стоматологічній Академії в м. Полтава, яку успішно закінчила в 2012 році і за державним замовленям, по соціальній програмі місцевих стимулів МОЗ України, як молодого спеціаліста за розподілом мене направили працювати лікарем-педіатром в смт. Машівка Полтавської області, де я отримала двокімнатну квартиру.

Ключи від житла вручали колишній голова Полтавської ОДА Удовіченко Олександр та місцева влада смт. Машівки.

Я працюю в смт. Машівка в Центрі первинної медико - санітарної допомоги лікарем-педіатром та заступником Головного лікаря ЦПМСД, а зараз в декретній відпустці. Ключі від квартири я отримала, де й проживаю з чоловіком та двома дітьми. Документів і будинкову книгу на квартиру, за якою я повинна сплачувати в ЖЕК комунальні послуги, нам не надали, видали тільки ордер. Квартира перебуває на балансі ЦРЛ смт. Машівка. Я неодноразово розмовляла з головним лікарем Машівської ЦРЛ Краєвським Г.М. про те, щоб він надав документи на квартиру, але у відповідь від нього отримала: "Яка вам різниця, куди сплачувати за комунальні послуги, тим паче, це вже не квартира а гуртожиток.". Рахунки за квартплату отримувала від ЦРЛ як відшкодування за гуртожиток, із загальної площі ЦРЛ вираховували мої квадратні метри (ЦРЛ - не житлове приміщення), а на житлову квартиру й тарифи мають бути інші, як ви самі знаєте, тим більше я впевнена в тому, що житло, яке мені надали, не введене в експлуатацію.

У видану квартиру (в одну з кімнат), де мешкає наша сім’я, вже неодноразово й без мого погодження влада хотіла заселити біженців, маніпулюючи рішення тим, що це вже не квартира, а гуртожиток. Якщо будемо суперечити, нашу сім'ю викинуть на двір.

Я не одноразово зверталась за допомогою до Департаменту охорони здоров’я м. Полтава, отримала письмову відповідь, в якій працівники Департаменту керувалися лише внутрішніми наказами головного лікаря ЦРЛ Краєвського Г.М. Також писала до МОЗ України та народного депутата Сергія Капліна, але ні відповіді, ні допомоги так і не отримала. Зверталася до місцевого суду (як виявилося, корумпованого), далі справу розглядали в апеляційному судді м. Полтави, і теж ухвалили рішення не на мою користь.

Усі говорять про те, що країні бракує лікарів, про занепад медицини в сільській місцевості, але як тут можна працювати, якщо лікарям не надають належних умов і не виконують те, що передбачає їм закон. Згідно Наказу №367 від 25.12.1997 Міністерства охорони здоров’я України “Про затвердження Порядку працевлаштування випускників державних вищих медичних (фармацевтичних) закладів освіти, підготовка яких здійснювалась за державним замовленням”, у якому йдеться, що випускники, якi одержали направлення на роботу в iншу мiсцевiсть, а також члени їх сiмей забезпечуються житлом згiдно з чинним законодавством та умовами направлення. Право на безплатне користування житлом з опаленням i освiтленням мають: медичнi та фармацевтичнi працiвники (лiкарi, провiзори, фахiвцi з базовою та неповною вищою медичною та фармацевтичною освiтою незалежно вiд найменування посади), якi проживають i працюють у сiльськiй мiсцевостi та селищах мiського типу.

У зв’язку з цим у медпрацівників сільської місцевості та «Останнього Бастіону» постають питання до Директора Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктора Лисака:

Чому в Полтавські області, зокрема в смт. Машівка, порушується Накази Міністерства охорони здоров’я України “Про затвердження Порядку працевлаштування випускників державних вищих медичних (фармацевтичних) закладів освіти, підготовка яких здійснювалась за державним замовленням”?

Чому медичнi та фармацевтичнi працiвники позбавлені права на безплатне користування житлом з опаленням i освiтленням, передбачені для них згідно з законом?

Хто відповість за нищення медицини в сільській місцевості та смт., де на мешканців села чи кількох сіл припадає одна лікарня й, почасти, один лікар-педіатр і терапевт?

Коли нарешті притягнуть до відповідальності Директора Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктора Лисака, голову Полтавської ОДА Валерія Головка та інших чиновників, які свідомо вчиняють геноцид українців, позбавляючи їх належного медичного обслуговування, шляхом створення жахливих умов праці й проживання медпрацівників, а також через закриття лікарень?

Коментарі