•  

Концепцію нової школи обговорили в Полтаві

660
Концепцію нової школи обговорили в Полтаві

Лабораторія законодавчих ініціатив провела зустріч з вчителями Полтавської області. 

Під час зустрічі обговорювалася громадянська освіта та Концепція нової української школи.

Сам захід присвятили презентації методичних рекомендацій для вчителів старших класів з метою впровадження компонентів громадянської освіти в Україні. Зокрема таких як «Законодавча влада для молоді», «Молодь в державних програмах», «Політична система України» і «Виборчий процес».

Більше 30 вчителів спілкувались про сучасний підхід до освіти та ключові компетенції, якими має володіти випускник.

Кандидат філософських наук, викладач кафедри політології Національного університету «Києво–Могилянська академія» Наталя Амельченко, презентувала методичні рекомендації для вчителів з громадянської освіти та рольовий тренінг «Агора», який відтворює законодавчий процес у Верховній Раді.

— Сьогодні як ніколи на часі є оновлення програм, які надають школярам знання про місце громадянина в суспільстві, про роль громадян в управлінні державою, про основні права та обов’язки людини і громадянина, — розповіла Директор департаменту освіти та науки Полтавської ОДА Олена Харченко. Вона додала, що освітяни не можуть не помічати на скільки відірвані сьогоднішні програми від реалій, і на скільки не до кінця ефективними можуть бути зусилля вчителів при формуванні громадянської свідомості учнів.

Очільник департаменту зазначила, що вони раді підтримати ініціативу запровадження обов’язкового курсу або курсів громадянської освіти з новітніми підходами та методами викладання.

Коментарі