•  

Корупційні схеми Полтавщини: Ковалівка і сміттєвози

5530
Корупційні схеми Полтавщини: Ковалівка і сміттєвози

Мешканці Ковалівського району Полтавщини не перестають дивувати редакцію Останнього Бастіону численними порушеннями і корупційними схемами на території району.

Як відомо, у 2010 році у Ковалівці та в кількох інших селах були встановлені сміттєбаки. Того ж року Ковалівською сільрадою були закуплені сміттєзбірні машини у кількості 2-3 штуки. І спочатку вони знаходились на балансі Ковалівської сільської ради. Згодом сформували комунальне підприємство «Красиве село», директором якого став Віктор Леонідович Галушка. І справа в тому, що автомобілі, котрі були придбані за кошти Ковалівської сільської ради, передали безпосередньо в це КП, адже в статуті сільрада виступає безпосередньо, як засновник даного комунального підприємства.

І тут починаються численні порушення: база комунального підприємства знаходиться прямісінько у Ковалівській сільській раді, оскільки паркувати у сільській раді їх не має де, то і розміщуються вони не там, а на території райагрохімії. Чому саме там?

«До речі, наскільки мені відомо, ми вже відправили запити стосовно цього питання, але відповідь поки що не надійшла, то КП «Красиве Село» заключили договір з райагрохімією на обслуговування цих сміттєвозів з правом їх подальшого викупа.

Що це означає? Що машини були передані в оренду і райагрохімія ними користується, а в разі чого вони піднімають договір і швидко їх викуповують», - відповіла на запитання одна з місцевих мешканок Моргуль Оксана Олександрівна

Далі цікавіше: сміття з території, що підконтрольне Ковалівській сільраді не вивозиться безкоштовно. Люди платять гроші. І все б було добре, але: подібний збір коштів є обов’язковим для всіх 11 населених пунктів (приблизно 7 тисяч люду) і для кожного хто в них мешкає. В той час, як сміттєбаки, у свої більшості, розміщені лише на території самої Ковалівки, а «договір» укладають навіть ті, хто мешкає поблизу смітника у Макухівці.

Як говорить сама Оксана, даний «договір» не містить ні терміну на який укладається угода, ні чітко визначеної суми. Відбувається все наступним чином: приходить людина і говорить, що за цим будинком, наприклад, прописано 20 осіб, то з кожної людини, будь ласка, по 5 гривень.

«Був навіть випадок, коли голова сільської ради не надав людині необхідної довідки, тому що та не підписала цей «договір». Звісно ця людина потім звернулась до прокуратури, прокуратура, у свою чергу, звернулась до антимонопольного комітету, а там вже було щось вирішено», - зазначила Оксана Олександрівна.

Коротко про основне:

Перше: Ковалівська сільська рада за власний рахунок закупила машини. Потім перевела їх у комунальну власність, віддавши КП «Красиве село». А тепер і зовсім здала їх в оренду райагрохімії з правом подальшого викупу.

Друге: це порушення конституційних прав, людей змушують (варіанта не підписати або вибрати щось інше - немає) підписувати сумнівні «договори»

Зважаючі на дані порушення та зловживання службовим становищем особами Ковалівської сільради представники ГО «Останній Бастіон» звернулися до прокурора Полтавської області Закорецького О.В.з проханням провести перевірку за даним фактом і повідомити про її результати.

Коментарі