•  

Корупційні схеми в ОДА

4950
Корупційні схеми в ОДА

«Останній Бастіон» із громадськими активістами не дав Вороні, Чернявському й Залужному із запроданими депутатами полтавської ОДА протягнути корупційне рішення.

Так, одним із питань, винесених головою облради П. Вороною на розгляд, було питання про переобрання на керівні посади очільників лікарень, диспансерів, служб ЖКХ тощо. Петро Васильович свідомо проігнорував постанову Кабінету Міністрів України від 9 жовтня 2013 року № 818, яка вносить зміни до постанови від 19 березня 1993 року № 203 (якою й прикривався Ворона) й визначає процедуру погодження призначення на посаду та звільнення з посади керівників підприємств, установ й організацій, що належать до сфери управління міністерств та інших центральних органів виконавчої влади.

За постановою КМУ № 818 від 9 жовтня 2013 для обрання кандидата на керівну посаду необхідно:

  • 1.Ухвалити рішення щодо ОГОЛОШЕННЯ КОНКУРСУ на посади керівників суб’єктів господарювання спільної власності територіальних громад області, що призначаються на умовах контрактую
  • 2.Провести ВІДКРИТИЙ НАБІР кандидатів на посаду керівників суб’єктів господарювання ЗА УМОВАМИ ПУБЛІЧНОГО КОНКУРСУ.
  • 3.СТВОРИТИ КОМІСІЮ з питань ВІДКРИТОГО НАБОРУ кандидатів, які призначаються на посаду керівників.
  • 4.(Найголовніше) ЗАЛУЧИТИ ДО ЧЛЕНІВ КОМІСІЇ З ПИТАНЬ ВІДКРИТОГО ВІДБОРУ КАНДИДАТІВ ПРЕДСТАВНИКІВ ГРОМАДСЬКОЇ РАДИ ПРИ ПОЛТАВСЬКІЙ ОБЛАСНІЙ РАДІ.

Таким чином, Ворона й компанія хотіли протягнути рішення, а фактично були зацікавлені в переобранні потрібних їм людей на керівні посади. При тому зацікавлення депутатів було настільки сильним, що вони знехтували постановою, яку підписав тодішній прем’єр-міністр А. Азаров.

«Останньому Бастіону» відомо, що жодного відкритого й об’єктивного конкурсу в справі обрання керівників не було. Так, наприклад, медична комісія проводила вибори голови взагалі без комісії та конкурсу, а голову комісії із соціальних питань Юлію Плужник взагалі витурили з зали, через те, що вона відстоювала інтереси громадських організацій, котрі вимагали відкриті конкурси на продовження контрактів. У головного лікаря полтавського обласного тубдиспансера Ігоря Мацицького з дня на день має закінчитися контракт, але без жодних відкрито проведених комісій, керівник ОДА Ворона хотів продовжити лікарю термін головування тубдиспансером.

Куш був майже в кишені очільника ОДА, але не так сталося, як гадалося. Разом із Юлією Плужник, «Останній Бастіон» довів до відома Ворони, що треба краще читати постанови та брати до уваги проекти рішень, які вам, Петре Васильовичу, уже кілька разів надавали, а не тільки ухвалювати рішення, із яких матимете власний матеріальний зиск.

«Останній Бастіон» особисто в руки передав П. Вороні постанову про порядок обрання на керівні посади й бере справу під свій та громадський контроль. Те, що разом ми можемо не дати депутатам ОДА Вороні, Чернявському, Залужному та іншим розкрадати бюджет області й міста й протягувати корупційні схеми ми показали напевне. 

Коментарі