•  

Кожне десяте авто в Україні на «євробляхах»

220

Щороку в Україні кількість автомобілів на європейських номерах суттєво збільшується. У 2017 році їх кількість досягла 10% від усього легкового автопарку країни.

Про це свідчать дані платформи Opendatabot.

https://opendatabot.com/blog/205-blyahi

"За даними Мінінфраструктури, в 2017 році в Україні було зареєстровано 6,9 млн легкових автомобілів. Згідно з минулим роком частка автомобілів з іноземною реєстрацією становила 10% від загальної кількості легковиків", – повідомляє видання.

Проте реальна цифра може дещо відрізнятись, оскільки точну кількість автомобілів визначити складно. Річ у тім, що частина транзитних "євроблях" конвертується в автомобілі, які знаходяться в режимі "тимчасового ввезення". Ще якийсь відсоток транзитних машин залишається в Україні з порушеннями термінів.

Крім того, деякі машини постійно курсують за кордон і назад, особливо в прикордонних регіонах.

Існує 2 варіанти ввезення «євроблях»: транзит і тимчасове ввезення. Транзит дозволяє автомобілю перебувати тут не більше п'яти днів, або десяти - якщо водій буде повертатися через інший пропускний пункт. Другий варіант дозволяє експлуатувати авто без сплати митних зборів на строк до одного року.

За даними ДФС, в режимі транзит в 2016 році в Україну в'їхали 127,5 тис. авто. А 2017-го ця цифра зросла майже вдвічі до 212 тис.

За перші півроку 2018-го обсяги транзиту авто з іноземною реєстрацією перевищили показники усього 2016 року та становили 152,4 тис. автівок.

При цьому 57,9 тис. "транзитних" автомобілів знаходяться в країні з порушеннями терміну.

Переважна більшість «євроблях» завозиться з Польші, Литви, Німеччини, Болгарії та Чехії.

Згідно висновку Кабінету міністрів до законопроекту № 8487, щороку бюджет недоотримуватиме два мільярди гривень.

Так бюджет країни вже не отримав мільярди гривень ПДВ, ввізного мита та акцизу від сотень тисяч автомобілів, що потрапили в Україну в режимі тимчасового ввезення у 2016-2018 роках.

Читайте також: "Євробляхи" по-новому: як купити, завезти і оформити авто за новими правилами

http://bastion.tv/news/yevroblyahi-po-novomu-yak-kupiti-zavezti-i-oformiti-avto-za-novimi-pravilami/

Коментарі