•  

Кращі з гірших. Полтавська медакадемія у 10 ВНЗ, які краще склали тести USMLE

1430
Кращі з гірших. Полтавська медакадемія у 10 ВНЗ, які краще склали тести USMLE

Лише 3% інтернів набрали прохідний бал у 70,5 з медичного тесту USMLE. Про це на своїй сторінці повідомила в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

Міжнародний субтест USMLE вони здавали цього року вперше. Раніше інтерни писали лише стандартну частину іспиту «Крок 3. Загальна лікарська підготовка».

– Із українською частиною переважна більшість впоралась. А ось результати міжнародного тесту підтвердили справжні проблеми нашої медичної освіти. Прохідний бал 70,5 набрали лише 3% інтернів, що складали іспит. Це означає, що сьогодні між рівнем підготовки українських випускників медвишів та випускників закордонних університетів утворилася величезна прірва, – написала Уляна Супрун.

За рейтингом УМСА посідає 8 сходинку з 20 українських вишів, які готують медиків. 94,4% студентів полтавського ВНЗ склали українську частину тесту. 70,5 балів у другій частині набрало лише 2,8% майбутніх лікарів.

Найкраще тести склали студенти Запорізького державного медуніверситету та Луганського державного медуніверситету.

USMLE (The United States Medical Licensing Examination) — тестування для медичних студентів, який має складати кожен лікар у США. Українські інтерни складали його вперше.

Зазначимо, що у ректора Полтавської УМСА найвища зарплатня серед інших керівників полтавських ВНЗ. За його декларацією за 2016 рік, його місячний оклад складає 46 800 грн. І його сумарний дохід за рік від основного місця роботи складає 1 059 962 грн, що на 171 084 грн більше, ніж у ректора КНУ імені Шевченка Леоніда Губернського. Минулого року сумарно зарплатні він отримав 888 878 грн.

Віктор Карпенко

Коментарі