•  

Красиві квіти на смітниках не ростуть!

1430
Красиві квіти на смітниках не ростуть!

Міський голова Олександр Мамай гучно оголосив про початок традиційного уже двомісячника чистоти і благоустрою. Справа, на перший погляд, хороша, однак вона має і інший – не менш «традиційний» бік – таким чином міська влада намагається щоразу прикрити власну нездатність організувати ритмічну роботу комунальних служб компанійщиною. Адже скільки не організовуй суботників, місячників, двомісячників – це ніколи не вирішить проблему загалом. Бо чисто не лише там, де не смітять – чисто там, де двірники вчасно виходять на роботу і одержують за це гідну платню, де регулярно вивозять сміття і миють вулиці, де створюють умови для комфорту жителів, а не борються з наслідками…власної ж безвідповідальності! У іншому випадку – це не лише окозамилювання разовими «масовими акціями», на які зазвичай згонять студентів і дрібних чиновників, але й спроба перекласти свою нездатність нормально організувати роботу тих чи інших служб на плечі громади. Мовляв, ми закликали, а ви робіть!

Зовсім інше бачення цієї проблеми у ГО «Останній Бастіон». Ми теж хочемо поліпшити екологічну ситуацію в країні, а передусім – у своєму місті. Зробити Полтаву чистішою, прибрати сміття, зробити місто зеленим – ось наша мета. Тому й долучаємося до всеукраїнського прибирання, яке відбудеться 25 квітня. Однак на зовсім інших засадах, бо ми і наші добровільні помічники – це не ті, кого «вигнали на вулицю» з мітлою чи граблями за рознарядкою зверху: ми працюємо, як кажуть, не за страх, а за совість.

Нині ж у Полтаві, на жаль, склалася ситуація, коли мерії та комунальним службам байдуже, у якому стані знаходяться вулиці, парки, дитячі майданчики та придорожні лісосмуги. Перші завжди заплющують очі на стан довкілля – через тоноване скло розкішних автомобілів не видно переповнених смітників і весь той бруд, їм це просто не цікаво. Коли б ви бачили, щоб хтось із високопосадовців міської чи обласної ради чи адміністрації сам вийшов на якусь акцію з прибирання? Доходить до анекдоту… Торік газета міськради «Полтавський вісник», аби догодити міському голові, навіть надрукувала його знімок з граблями на центральній вулиці міста… позаминулої «давнини». Так би читачі й сприйняли фальсифікацію за чисту монету, якби пильні блогери не побачили підміну і не здійняли скандал в соцмережах! Зате біля їх котеджів у цих «очільників» завжди чистота, жодних тобі пакетів, бляшанок, недопалків… А от комунальники роблять свою роботу відповідно до заробітної плати та фінансування, тобто – як мерзле горить.

Хто ж тоді, як не ми, жителі Полтави, зробить її містом своєї мрії? Тому ми з «Останнім Бастіоном» підтримуємо Всеукраїнську акцію «Я зробив Україну чистою, а ти?». І це не піар-акція, адже ми включаємося у цю справу не «заради галочки» у звітах, бо завжди звикли звітувати не перед «вищестоящими», а перед громадою.

Лікарі зазначають, що нині у Полтаві значно зросли показники захворюваності на грип, ОРВІ, інші хвороби. Частково, це пов’язано з весною, авітамінозом, але ті ж лікарі зауважують, що однією з причин є й велика кількість локальних сміттєзвалищ, які є джерелами виникнення та розповсюдження різного роду інфекцій та захворювань. А в такому випадку, одним грипом чи ОРВІ можна й не обійтися. Під час тривалого гниття й розкладання відходів, можливі спалахи тифу, дифтерії, інших небезпечних захворювань. Я – батько. У мене є діти, тому я не хочу постійно хвилюватися за свою сім’ю, за їхнє здоров’я через чиєсь нехлюйство. Тож у наших спільних інтересах – зупинити «сміттєзацію» Полтави, не дати можливості розповсюджуватися містом усілякій заразі. Це краще, аніж потім вживати пачками пігулки чи «колоти» антибіотики. І тут інтереси кожного зокрема і громади загалом співпадають – працювати задля здоров’я наших дітей, усіх мешканців міста. Бо якщо влада не здатна навести лад у місті – це повинні зробити ми самі!

Тож, 25 квітня, о 10-й годині ми з «Останнім Бастіоном» чекаємо всіх небайдужих, усіх свідомих полтавців, патріотів свого міста, або разом, як єдина сім’я прибрати з наших вулиць увесь непотріб.

Для прибирання ми обрали історичну частину Полтави, де часто полюбляє проводити дозвілля молодь, сім’ї з дітьми, гості нашого міста. Це – територія між вулицями Жовтневою та Леніна (поблизу Альтанки та Свято-Успенського собору). Юрій Пуголовок, кандидат історичних наук, археолог зазначає: «Це територія в минулому була розташуванням давньоруської та козацької фортеці. Історичний ландшафт зберігся приблизно на 70%. Нині ж ця територія потерпає від сміття. Давайте збережемо історичну пам'ять для своїх нащадків. Якщо не ми, то хто взагалі буде займатися цим питанням?».

Давайте пам’ятати, що красиві квіти не ростуть на смітниках. Так само й здорові діти не виростуть у засміченому місті. Особисто я бачу Полтаву містом здорових, щасливих, упевнених і самосвідомих людей. Тому вірю, що ми разом зможемо змінити багато чого. Передовсім, себе, своє ставлення до проблем. Годі чекати, що хтось зробить нам кращі умови життя! Давайте разом цеглинка за цеглиною будувати свій добробут, давайте не будемо байдужі до міста, у якому ми живемо, а, отже, й до себе, до своєї долі та долі наших дітей, яким жити у цьому місті і продовжувати наші добрі справи.

Отже, наш план «Що? Де? Коли?».

Що – Всеукраїнське прибирання. Зробимо Полтаву чистішою!

Де – ГО «Останній Бастіон» хоче прибрати територію історичної фортеці (поблизу Альтанки та Свято-Успенського собору).

Коли – 25 квітня з 10-ї години.

Дякую за підтримку і вірю, що серед нас є багато порядних, патріотичних, моральних людей, яким не байдужа доля Полтави. Разом ми зможемо все!

Геннадій Сікалов,

голова об’єднання «Останній Бастіон»

Коментарі