•  

Кременчуцькі прокурори запобігли незаконній витраті бюджетних коштів майже на 4 мільйони гривень

771
Кременчуцькі прокурори запобігли незаконній витраті бюджетних коштів майже на 4 мільйони гривень

Опрацюванням тендерної документації та договорів, укладених за результатами проведених торгів, прокуратурою Кременчука було встановлено невідповідність окремих процедур вимогам Закону України "Про здійснення державних закупівель". Про це повідомив прокурор міста Григорій Кондратенко, передає Прокуратура Полтавської області.

«Одним із кременчуцьких комунальних підприємств оголошувався тендер на закупівлю робіт вартістю 2,4 млн. грн. За результатами його проведення конкурсний комітет цього підприємства прийняв пропозицію та визначив переможцем конкурсу місцевого суб’єкта господарювання, незважаючи на наявність у останнього заборгованості зі сплати податків і зборів (обов’язкових платежів). Окрім цього, суб’єкт господарювання подав на конкурс недостовірну інформацію про наявність робітників необхідної кваліфікації та техніки», - зазначив прокурор міста Кременчука.

Реагуючи на порушення Закону, прокуратура Кременчука внесла подання в.о. Кременчуцького міського голови з вимогами скасувати результати конкурсу на закупівлю робіт та розірвати відповідний договір. Документ прокурорського реагування задоволено.

Також аналізом бази даних Веб-порталу з питань державних закупівель установлено, що іншим комунальним підприємством міста проведено відкриті торги із закупівлі товарів на суму майже 1,5 млн. грн.

За словами Григорія Кондратенка, вивченням тендерної документації та протоколів проведення торгів установлена їх невідповідність вимогам Закону України "Про здійснення державних закупівель".

«Із метою недопущення безпідставного витрачання бюджетних коштів прокуратура Кременчука рекомендувала комунальному підприємству не здійснювати оплату за договором, адже торги були проведені із порушенням. За результатами розгляду листа прокуратури договір про закупівлю товарів розірвано, витрати бюджетних коштів не відбулось», - наголосив Григорій Кондратенко.

Таким чином, тільки упродовж жовтня-грудня працівники прокуратури Кременчука попередили незаконне витрачання бюджетних коштів на загальну суму майже 4 млн. гривень.

Робота на зазначеному напрямі триває.

Варвара Самохіна

Коментарі