•  

Кременчуцьких міліціонерів першими в Україні оснастять відеокамерами GoPro

990
Кременчуцьких міліціонерів першими в Україні оснастять відеокамерами GoPro

Міліцейські патрулі міста Кременчук Полтавської обалсті вже незабаром отримають особисті портативні відеокамери GoPro. Пристрої правоохоронці будуть зобов’язані носити на собі увімкненими у робочий час. Відеореєстратори фіксуватимуть роботу «носія», допомагати у слідчих та оперативних діях і, в разі виникнення претензій до міліціонера, допоможуть встановити правомірність його дій.

Кременчук стане першим в Україні містом, де буде запроваджено нововведення. Про це повідомила «Кременчуцька газета» з посиланням на слова заступника начальника міліції області Руслан Бірюков.

«У переважній більшості конфліктів і самооборонних ситуацій обидві сторони представляють події у вигідному для себе світлі, можуть лжесвідчити. У підсумку слідству та громадськості стає дуже проблематично розібратися в тому, що відбулося насправді. За допомогою відеофіксації всіх етапів події встановити істину буде легше », - пояснив Бірюков.

За словами правоохоронця, зараз в міліції готується технічне завдання для закупівлі камер. Зокрема, розглядається наступний технічний варіант. Кожен портативний реєстратор складається з двох частин: на лацкан кріпиться сама камера вагою близько 30 грамів, а на ремені інспектора розміщується ударостійкий основний корпус з карткою пам'яті, розрахований, як мінімум, на 12 годин роботи на акумуляторі. З реєстратора інформацію співробітник повинен буд передавати на зберігання. Її можна буде аналізувати і відбирати матеріал для прилучення до конкретної справи, роздруковувати фотографії. На всіх кадрах записуються ідентифікаційний номер приладу, дата, час і координати патруля.

Коментарі