•  

Кременчужани налагоджують масове виробництво захисних сіток для БТРів

1160
Кременчужани налагоджують масове виробництво захисних сіток для БТРів

Кременчуцька фірма "Вепр" налагоджує масове виробництво захисних сіток для БТРів, які дозволять рятувати життя українським військовим. Кременчуцькі фахівці розробили екрани, які дозволяють зупинити снаряд за 30-40 сантиметрів від броні машини. Тим самим ударна сила снаряду значно зменшується. Захисні екрани вже випробували на 10 БТРах у зоні АТО, де в них стріляли з гранатомету РПГ-7.

Про це повідомила прес-служба Полтавської облдержадміністрації.

«Захисні екрани зі звичайнісінької арматури діаметром 10 міліметрів просто приварюють на БТРи та іншу броньовану військову техніку. Подібні захисні екрани використовували ще за часів Другої світової війни» - процитувала прес-служба розробника першого українського броньовика «ВЕПР», керівника кременчуцької громадської організації «Майдан» Володимира Пилипенка.

Ця розробка має перевагу навіть над деякими світовими аналогами, зазначив один з ініціаторів виготовлення захисних екранів, представник «Автомайдану» з Комсомольська Анатолій Гілевич.

«Зразок нашого захисного екрану кращий за своїми якостями від світових аналогів, бо важить всього лиш 350 кілограм, а не тонну», – сказав Гілевич.

За словами фахівців кременчуцької фірми, встановлення захисних екранів на броньовики займає немало часу. Тільки на виготовлення решітки для одного БТРа потрібно 12 годин, а обварити броньовик може бригада мінімум з 4-ох людей.

Саме тому обласна влада та кременчуцькі активісти просять відгукнутися волонтерам, які могли б допомогти у виготовленні захисту для українських БТРів.

За їх словами, волонтери можуть працювати зварювальниками. Шукають також бажаючих надати інструменти та вантажівки для перевезення захисних екранів до сусідніх із зоною АТО областей. Крім того, голова Полтавської ОДА Віктор Бугайчук закликав долучитися до справи небайдужих підприємців. За його словами, підприємці та волонтери, що готові допомогти рятувати життя нашим військовим, можуть звертатися у приймальню голови ОДА чи його першого заступника Олега Пругла.

Коментарі