•  

Хто господарює в мисливських угіддях Полтавщини?

410
Хто господарює в мисливських угіддях Полтавщини?

 

На засіданні «круглого столу», який відбувся в обласній раді, обговорили актуальні питання та проблеми функціонування і розвитку мисливських господарств області. 

Голова Полтавської обласної ради Петро Ворона вважає, що вважає, що частина мисливських угідь, які перебувають у державній власності, сьогодні передані в суборенду приватним структурам, а це, на його думку, є неприпустимим. Адже на розвиток цих угідь були витрачені чималі бюджетні кошти.

Критичні зауваження до роботи обласного управління лісового та мисливського господарства в частині вимог до пакету документів для отримання у користування мисливських угідь висловив голова обласної організації УТМР Костянтин Боровик.

«Ми хочемо з’ясувати, чому проти нас порушили наші права. 480 тис. га мисливських угідь практично в кожному районі області перейшли до іншого власника. Адже люди вклали в них значні фінансові ресурси. Ми хочемо відновити справедливість, щоб 17 тис. людей, які 15 років за свої кошти утримували ці угіддя сплачують кошти в бюджет, повернули право на їхні користування», – сказав Боровик.

Голова постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального використання природних ресурсів Тетяни Корост зауважила, що на сьогодні ситуація не є критичною і її можна виправити.

«Сьогодні ще немає критичного стану навколо питання мисливських угідь і комісія, і обласне управління лісового й мисливського господарства в змозі  виправити цю ситуацію», – сказала Корост.

Щоб вирішити конфлікт  голова обласної ради Петро Ворона вніс пропозицію – звернутися до обласної прокуратури з проханням вивчити та надати висновки щодо правомірності прийнятих обласною радою проблемних рішень стосовно надання в користування мисливських угідь. Цю пропозицію учасники «круглого столу» підтримали.

Також у ході обговорення було порушено питання щодо необхідності вдосконалення чинного законодавства, яке сьогодні забороняє єгерям складати протоколи за порушення мисливцями правил полювання.

Досвідом роботи у веденні мисливського господарства поділився керівник ПАФ «Подоляка» Диканського району Олександр Подоляка.

Учасники «круглого столу» визначили за доцільне прийняти нову редакцію Положення про комісію з питань визначення ефективності ведення мисливського господарства при обласному управлінні лісового та мисливського господарства та поновити її склад. Наразі до комісії поряд із фахівцями-мисливствознавцями увійдуть депутати обласної ради, представники громадських організацій, управління Держкомзему в області, екологи, юристи та науковці.

Учасники діалогу задекларували спільні дії задля ефективної роботи та розвитку мисливських господарств Полтавщини.

 

Коментарі