•  

Хто ж стане «головним міліціонером» Полтавщини? Обговорення кандидатур не обійшлося без скандалів

420
Хто ж стане «головним міліціонером» Полтавщини? Обговорення кандидатур не обійшлося без скандалів

У приміщенні УМВС Полтавської області відбулася небачена досі акція: громадськість мала змогу познайомитися з кандидатами на посаду начальника УМВС України у Полтавській області. Її  організувало полтавське відділення ГО «Всеукраїнська люстрація». Представник полтавського відділення Юрій Романов пояснив, що «організація не виступає на підтримку жодного з кандидатів, а метою заходу є поширення інформації про кандидатів на посаду».

Бажаючих «очолити», як відомо, семеро. На зустріч, щоправда, прибули шестеро. Кременчуцького підприємця  Олега  Ворону, який досвіду в правоохоронних структурах не має, присутні так і не побачили. 

Ну, а ті, кого побачили і почули – що вони?

Виступ Олександра Шило, який  нині виконує обов’язки заступника начальника УМВС, викликав подив у залі: кандидат заявив, що, мовляв, навіть не знає, як… потрапив у список претендентів і вже відкликав свою кандидатуру, написавши відповідних рапорт.

Ще один заступник  начальника УМВС Ігор Савченко запам’ятався  епізодом, коли виникла словесна «перестрілка» його помічника з однією з активісток, яку той образив.

Владислав Ліщенко, начальник Київського райвідділу Полтави, заявив, що на момент висунення на посаду був 4 роки на пенсії (у 2010 році написав рапорт у зв’язку зі зміною влади), з них останні два займався науковою діяльністю. Однак на велику кількість питань відповісти він не зміг.

«Темною конячкою» досі був Богдан Тиводар, який є… колишнім начальником  Закарпатського  УСБУ. Чому його потягло саме на Полтавщину, він так і не сказав, зате зауважив, що, оскільки не має родичів чи інших особистих зв’язків серед місцевих,то й зможе «виконувати свої обов’язки неупереджено», а, отже, є «хорошим кандидатом».

Утім інший кандидат  Олександр Ковжога — колишній  керівник управління карного розшуку, а нині керівник управління Всеукраїнської спеціальної колегії з питань боротьби з корупцією та організованою злочинністю в Полтавській області, ще раз заявив, що саме Тиводира  хочуть просунути на посаду за квотою ВО «Свобода». В залі виник шум, а голова обласної організації «Свободи» Роман Чабановський  змушений був це спростовувати і навіть погрожував Ковжозі судом «за наклеп».

І зрештою відзвітувався нинішній виконуючий обов’язки начальника обласної міліції Іван Корсун. Одним з найгарячіших питань було таке: чи готові полтавські міліціонери у разі необхідності стати зі зброєю в руках на захист принаймні Полтавщини? Корсун повідомив, що цими днями підняв 200 міліціонерів по тривозі, але не всі з них виконали наказ, тож за фактом буде проведено службове розслідування і порушників Присяги звільнять. 

Одне слово, говорили-балакали, а останнє слово - за міністром внутрішніх справ.

Коментарі