•  

«Культ нефаховості»: в мережі нагадали про хронічний недолік українців

550
«Культ нефаховості»: в мережі нагадали про хронічний недолік українців

В Інтернеті розмістили статтю, якій майже вісімдесят років, але вона лишається злободенною.

Стаття Івана Мельника «Культ нефаховості» була надрукована в одному з чисел журналу «Нація в поході» за 1941 рік. У ній автор розвиває міркування однієї з книг українського консервативного теоретика Вячеслава Липинського.

Статтю розмістили на присвяченій Липинському facebook-сторінці.

Аналізуючи низку українських невдач, Іван Мельник твердив, що однією з їхніх головних причин була нефаховість кадрів: «В українській історії причиною численних невдач, а в дальших наслідках і національних катастроф, була та обставина, що на відповідальних місцях під рішальну хвилю стояли невідповідні, нефахові люди. Мій невеликий досвід останніх десятиліть каже мені, що при обсаджуванні важних посад державної служби рішальним чинником була не фахова освіта, ані вроджений талан організаційний, а цілком інші моменти, як, наприклад, особисті симпатії, партійна приналежність, а навіть і родинні зв’язки».

«За велику хибу нашого громадського життя, – продовжує автор, – я вважаю явище, що в нас кожен почуває себе в праві забирати голос без огляду на те, чи він підготований для цього, чи має він тверду основу, на якій міг би сперти свої твердження. Скільки непорозумінь, навіть нещасть можна б уникнути, як би ті одиниці були свідомі відповідальности, що на них спочиває та в покорі духа сказали за Липинським: «І не моє це діло». На жаль і на велику шкоду для загального добра цю фразу в нашій дійсності повторюють дуже рідко».

«Нація в поході» – журнал українського консервативного руху, що видавався впродовж 1939-1941 років.   

Схоже

До Краєзнавчого музею потрапило намисто, «загублене» полтавкою 300 років тому

Полтавців запрошують відвідати виставку, присвячену борцям за волю України

Як вільний продаж землі знищив Римську республіку

Польща передала українській бібліотеці копії важливих історичних документів

Видана колумністом «Останнього Бастіону» книжка може стати бестселером

Коментарі