•  

Лабораторія перевірить якість білицького повітря

440
Лабораторія перевірить якість білицького повітря

Пересувна лабораторія перевірить повітря на забрудненість поблизу білицького свинокомплексу.

Уже найближчим часом у селищі Білики Кобеляцького району працюватиме пересувна лабораторія, яка й перевірить якість повітря поблизу свинокомплексу «Сільські традиції».
Про це повідомила Полтавська обласна державна адміністрація.
За їх словами, якщо найближчим часом надійдуть відповідні висновки щодо забруднення території, буде вжито певних заходів у рамках чинного законодавства.
— Якщо будуть відповідні висновки, що повітря забруднене, тоді можемо обговорити механізм дії, — повідомили в облдержадміністрації. 


Нині, як розповів начальник Державної екологічної інспекції у Полтавській області Олександр Карчук, екологічний пост у Біликах не працює. 


— Ми аналізували стан ґрунту біля свинокомплексу. Уже зроблені відповідні аналізи, згідно яких штраф складає понад 2 млн грн. Звернулися до ГУ НП у Полтавській області та до прокуратури, що займаємося оперативно-пошуковою діяльністю для встановлення осіб, які здійснили забруднення зелених ресурсів за вказаним фактом. Щодо екологічного посту, то він не працює. У нас недостатньо екологічних інспекторів, — зазначив Олександр Карчук. 


Також під час наради вкотре наголосили, що початкове розміщення свинокомплексу не відповідає нормам.
Нагадаємо, 23 вересня, 150 мешканців селища Білики пікетували Верховну раду. Люди вимагали закриття потужного свинокомлексу ТОВ «Сільські традиції».
Міністр екології Остап Семерак пообіцяв незабаром приїхати на Полтавщину, щоб особисто розібратися в причинах екологічних проблем краю.

Коментарі