•  

Латвія відмовилась від вищої освіти з російською мовою викладання

710
Латвія відмовилась від вищої освіти з російською мовою викладання

У вищих навчальних закладах Латвійської Республіки більше не буде дисциплін, які викладаються російською мовою. Відповідний закон було нещодавно прийнято латвійським Сеймом, повідомляє видання «Delfi».

Відповідно до норм ухваленого документа, з осені поточного року вищим навчальним закладам більше не дозволяється приймати студентів для навчання за російськомовними програмами. Водночас наявні програми з російською мовою викладання мають бути повністю закриті до кінця 2022 року.

Як заявили латвійські законотворці, їхня ініціатива покликана прирівняти вищу освіту та мову її викладання в країні до норм, які діють в Євросоюзі. Зазначається, що в офіційних документах країн-учасниць ЄС російська мова відсутня.

Ухвалений закон передбачає перехідний період: так, студенти, які зараз навчаються російською, зможуть завершити навчання, передбачене міністерською програмою; однак цьогорічні абітурієнти вже не мають змоги вчитися російською мовою. Крім того, документом планується збільшити рівень здобуття вищої освіти латвійською мовою викладання до 80% (раніше цей показник сягав лише 50%).

Схоже

Затоплений садочок у Полтаві: батьки незадоволені пропозиціями відділу освіти (відео)

Більше 3-х років у Полтаві не можуть побудувати школу боротьби ...

Полтавські студенти зійшлися в запеклому бою в інтелектуальній грі «Брей-ринг» ...

Дисертаційне дослідження Світлани Нестулі таки «розсекретили»

Міський етап обласної математичної олімпіади провели в Гадячі

Коментарі