•  

Лісгоспи закінчують посадку лісу та проводять профілактичні рейди

220
Лісгоспи закінчують посадку лісу та проводять профілактичні рейди

 Цього тижня лісові господарства завершують весняну посадку лісу. Тож до лісокультурнихзаходів поспішають долучитися всі охочі: молодь, громадськість, управлінці. Повідомляє прес-служба Держлісагентства.

Завдяки тому, що в осінній період лісівники провели якісну підготовку ґрунту, підготувалинеобхідний садивний матеріал весняна лісокультурна кампанія проходить вдало. На сьогодні роботи зі створення лісових культур проведено на площі 24,4 тис. га. Це 95,5% дозавдання на весну і 83,3% до планів року.У лідерах із садіння лісу – держлісгоспи Житомирської, Чернігівської, Київської, Рівненської,Волинської областей. Не зважаючи на складну ситуацію на Сході країни, заходи з висівання і садіннялісу в цих регіонах проведено також.

Між тим у лісах Полтавщини вже проведено 147 рейдів з профілактики лісових пожеж.

На території області розпочався пожежонебезпечний період. Аби мінімізувати та попередити лісові загорання, працівники державної лісової охорони проводять посилену роботу. Відповідно до наказу Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства «Про відкриття пожежонебезпечного періоду» в усіх лісогосподарських підприємствах пожежна техніка та інвентар приведені у готовність, встановлено чергування в лісопожежних станціях. Проводиться патрулювання рейдовими бригадами, нині уже здійснено 147 рейдів лісовими масивами.

Аби захистити ліс від вогню у лісових господарствах області проводять ряд заходів. Одним з найголовніших є прокладення мінералізованих смуг завширшки 2,8 м навколо лісових масивів уздовж доріг. Вони створюють перешкоду для розповсюдження вогню по траві й далі в ліс. З початку року нових прокладено 365 км, догляд здійснено за смугами на 2942 км. Також проводять підрізання гілок у шпилькових насадженнях, щоб у разі загорання пожежа не перекинулася у верхову. Щоб унеможливити появу загорань у молодняках, майстри лісу підрізають соснові «лапи» на висоту до 2 метрів. Уздовж доріг та поблизу місць відпочинку виставлена наглядна агітація на протипожежну тематику у вигляді біг-бордів, аншлагів, панно, розповсюджуються листівки серед населення, у засобах масової інформації постійно висвітлюється інформація про небезпеку лісових загорань.

Олександр Сергєєв

Коментарі