•  

Лише одне полтавське підприємство змогло налагодити експорт до ЄС після запровадження преференцій

1210
Лише одне полтавське підприємство змогло налагодити експорт до ЄС після запровадження преференцій

Від часу надання Європейським Союзом односторонніх торгових преференцій для українських підприємств на європейський ринок вийшли 211 вітчизняних компаній, але тільки одна з них – полтавська.

Наразі лише «Білоцерківська агропромислова група» з Великобагачанського району постачає до Німеччини та Польщі казеїн Постачання налагоджено після 23 квітня, коли для України відкрилися ринки Євросоюзу, – зазначив Валерій Гамов, начальник відділу експертизи та сертифікації товарів Полтавської торгово-промислової палати.

Про це повідомляє «Коло».

Технічний казеїн європейські виробники використовують як проміжну сировину для своєї продукції, це екологічно чистий клей для деревини, пластмас, фарб тощо.

Раніше чиновники облдержадміністрації неодноразово заявляли, що полтавським підприємствам заважає використовувати експортне вікно до Європи, що відкрилося, застаріле обладнання, на якому неможливо випускати продукцію за євростандартами.

За даними Урядового порталу станом на 1 грудня поточного року Україна має право здійснювати експорт продукції до країн-членів ЄС з 211 українських підприємств, у тому числі: м’ясо птиці та м’ясні продукти; яйця та яєчні продукти; риба та продукти з неї (морського походження); мед та інші продути бджільництва; технічний казеїн; кишкова сировина; пухо-перова сировина; шкірсировина; добрива та покращувачі ґрунту; корми для непродуктивних тварин; інші субпродукти.

Максим Кондратенко 

Коментарі