•  

Лісівники області провели колегію

1100
Лісівники області провели колегію

Днями відбулося засідання колегії Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства під керівництвом начальника управління Юрія Тараненка, членів колегії, директорів, головних спеціалістів лісогосподарських підприємств.

Серед головних питань розглянули стан підготовки лісогосподарських підприємств до лісокульутрної кампанії та до пожежонебезпечного періоду. Завідувач сектору лісовідновлення Наталія Гриневич повідомила учасникам колегії, що в області окремі підприємства уже розпочали садіння лісу. Обсяги відтворення лісу складуть 1700 гектарів, у тому числі буде створено 300 гектарів нових захисних насаджень шляхом заліснення неугідь. Висадять близько 15,0 млн.шт. сіянців лісових дерев та кущів, що складає 9 дерев на кожного жителя області. Також буде закладено 15 га плантацій новорічних ялинок. Обсяги створення нових захисних насаджень по Полтавській області складають 74 % від загального обсягу садіння нових лісів у зоні Лісостепу. До виконання комплексу весняних лісокультурних робіт будуть задіяні тимчасові робітники, переважно із сільської місцевості та 43 лісокультурні агрегати. Лісогосподарські підприємства повністю забезпечені власним садивним матеріалом лісових порід. Проте, існує проблема з фінансування, адже потреба на виконання комплексу лісокультурних робіт на весну 2015 року складає близько 5,0 млн.грн.

Про стан готовності державних лісогосподарських підприємств до пожежонебезпечного періоду 2015 року доповів завідувач сектору охорони та захисту лісу Олег Парфеня. Підсумки роботи в пожежонебезпечний період 2014 року засвідчили високий рівень організації роботи підвідомчих протипожежних підрозділів з питань попередження та оперативної ліквідації лісових пожеж, за винятком ДП ПДЛП «Полтаваоблагроліс», перевірками по якому встановлено недостатній рівень підготовки, і як наслідок виникнення великої лісової пожежі на площі 137 га. Ще одне велике загорання трапилося в Новосанжарському лісництві ДП «Новосанжарське лісове господарство» на площі 39,5 га., але в цьому випадку чинниками розповсюдження пожежі на значну площу були не невпорядкованість у протипожежному відношенні, а перегущені шпилькові молоді насадження на значній площі із великим рекреаційним навантаженням (довкола насаджень декілька селищ), а пожежа в молодняках набирає обертів досить швидко. Лісогосподарськими підприємствами було здійснено комплекс організаційних та практичних протипожежних заходів. Влаштовано 4,8 км протипожежних розривів та 2854 км мінералізованих смуг, проведено догляд за ними в обсязі 24517 км, перекрито 689 позапланових доріг. У лісових масивах вздовж доріг загального користування та у місцях відпочинку населення встановлено 1128 аншлагів, БІГ-БОРДів, панно, плакатів на протипожежну та лісоохоронну тематику. У засобах масової інформації оприлюднено 388 виступів і звернень з питань дотримання вимог пожежної безпеки в лісах. Площа лісових пожеж у 2014 році склала 14 випадків на площі 179,5 га. З метою уникнення загорань у цьому році, уже нині лісогосподарські підприємства повинні максимально підготуватися до пожежонебезпечного періоду. Для цього необхідно розробити та погодити мобілізаційні плани залучення сил та засобів при гасінні лісових пожеж з підрозділами ДСНС, іншими підприємствами та організаціями, провести, за необхідності, ремонт пожежної техніки, доукомплектувати пожежні автомобілі пожежними рукавами та пожежним інвентарем згідно норм. Також слід провести інвентаризацію пожежних водойм, пірсів для забору води, телевізійних систем відеонагляду. Поновити та підготовити до встановлення аншлаги, шлагбауми. Лісовій охороні необхідно вивчити ситуацію з хвойними молодняками, створеними на прийнятих землях, розробити заходи по попередженню та розповсюдженню в них лісових пожеж. Для унеможливлення загорань, провести прибирання смітників в лісовому фонді та оглянути стан місць відпочинку для населення.

У зв’язку із складною ситуацією у державі, досить важливим стало питання про стан мобілізаційної підготовки лісогосподарських підприємств. З доповіддю про мобілізаційні плани та плани цивільного захисту на час проведення АТО, про роботу на підприємствах, з реєстрації військовозобов’язаних працівників та їх бронювання відповідно до діючого Порядку, доповів перший заступник начальника управління Олексій Тенянко та в.о. завідувача сектору кадрів, діловодства та господарської роботи Таміла Вайденко.

Крім того, колегія розглянула питання безпеки праці у лісогосподарських підприємствах. Минулого року спеціалістами управління здійснено 346 обстежень з охорони праці, у ході яких виявлено 2234 порушень нормативних актів. Притягнено до дисциплінарної відповідальності посадових осіб і робітників за порушення нормативних актів з охорони праці. Відповідно до норм та у встановлені терміни усі недоліки були усунені. Витрати на охорону праці склали 952 447грн. що складає 1,71 % від фонду оплати праці за попередній рік. Протягом року 1228 працівників пройшли відповідну перевірку знань з питань охорони праці.

Коментарі