•  

Лист-звернення до Президента щодо розправ над незалежними журналістами

5500
Лист-звернення до Президента щодо розправ над незалежними журналістами

Громадська спілка «Останній Бастіон» як представник інститутів громадянського суспільства, виступає із заявою, в якій вважає за необхідне висловити своє занепокоєння у зв'язку з прискореним згортанням в Україні прав журналістів і ЗМІ в цілому, порушеннями свободи слова та висловлення поглядів разом із іншими фундаментальними свободами.

Поточного року Україна опинилася на 107-й позиції в рейтингу свободи слова і порушень прав журналістів, який щороку публікує міжнародна організація «Репортери без кордонів». Поруч з Україною в цьому списку опинились Гвінея, Еквадор, Непал та Чорногорія.

Порушення прав журналістів, вчинення щодо них кримінальних правопорушень продовжуються, тому що ніхто не несе реального покарання за вчинені злочини проти представників ЗМІ.

Надзвичайні події, пов’язані з представниками ЗМІ, дискредитують не тільки саме поняття «демократія»,а й ставлять під загрозу подальше існування незалежних медіа в державі.

Прикрі інциденти не оминули й Полтавській регіон. Наразі в провадженні правоохоронних органів Полтавщини перебуває понад 10 кримінальних справ, в яких фігурують журналісти.

Тільки протягом двох минулих тижнів до єдиного реєстру досудових розслідувань були внесені відомості, пов’язані з представниками ЗМІ, за попередньою правовою кваліфікацією статті 120 ККУ - доведення до самогубства.

Представники незалежної журналістики Полтавщини в особі Євгена Лопушинського, гендиректора ОДТРК «Лтава» і Анатолія Мележика, журналіста «Полтавського Громадського телебачення», були доведені до суїциду черезконфлікти з представниками влади та своїми керівниками, про що неодноразово згадувалося в регіональних ЗМІ.

Ми не можемо лишатися осторонь процесів,спрямованих на знищення свободи слова і свободи розповсюдження інформації, під час морального пробудження України.

Очевидним є те,що універсальні правила демократичного устрою не дозволяють владі перешкоджати роботі медіа та позбавляти людей права на інформацію.

Саме тому, звертаємось до Петра Порошенка, Президента України та послів іноземних держав в Україні з проханням проведення всебічного та об’єктивного розслідування у справах Євгена Лопушинського та Анатолія Мележика, взяти на особистий контроль відповідні кримінальні провадження.

Геннадій Сікалов, голова ГС «Останній Бастіон». 

Коментарі