•  

Майбутній шеф Пентагону заявив, що Росія не має право на «сферу впливу»

110
Майбутній шеф Пентагону заявив, що Росія не має право на «сферу впливу»

США і НАТО повинні відкинути претензії Москви на власну «сферу впливу» в Східній Європі і створювати збройні сили, здатні протистояти «будь-якому опонентові».

З такою заявою виступив, згідно газеті Defense News, кандидат на пост міністра оборони США Ештон Картер.

У 42-сторінковому документі, підготовленому для комітету Сенату з питань збройних сил, Картер висловлює свою позицію з цілої низки питань: від Росії та Афганістану до кібервійни і оборонного бюджету США.

Документ був підготовлений на додаток до заяв, зроблених Картером на слуханнях у комітеті минулої середи, і містить відповіді на питання кандидату, які члени комітету не змогли поставити через нестачу часу.

У відповідях, які опинилися в розпорядженні видання Defense News, Картер в жорсткій манері говорить про Росію і її агресію в Україні.

«Я відкидаю уявлення, що нам слід поступитися Росії її "сферу впливу", - пише Картер. - У разі затвердження, я буду і далі закликати таких партнерів США, як Молдова, Грузія та Україна нарощувати свій потенціал у сфері безпеки та здатності до військового взаємодії з НАТО».

Картер також сказав, що закликатиме союзників США «інвестувати у військовий потенціал, що має привести до збільшення витрат для будь-якого можливого опонента» і одночасно спонукати великих і малих союзників по НАТО до додаткового вкладення коштів і ресурсів «в потенціал, який потрібно альянсу».

Минулого тижня альянс НАТО оголосив про формування міжнародного угруповання сил швидкого реагування чисельністю 5000 чоловік. Як повідомили лідери НАТО на конференції в Брюсселі, передовий елемент цієї бригади буде здатний до розгортання протягом 48 годин з моменту отримання наказу, а вся угруповання зможе висунутися протягом тижня.

У загальній складності, до моменту повної комплектації сил реагування НАТО, їх чисельність становитиме близько 30 тисяч чоловік.

Відповідаючи на питання про порушення Росією договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності, Картер заявив, що Вашингтону слід розглянути питання про введення нових санкцій проти Москви та її економічних інтересів.

Сполученим Штатам «слід подумати про розробку всеосяжної стратегії, що включає відповідні заходи дипломатичного, економічного та військового характеру», - вважає Картер. На його думку, «недотримання Росією взятих міжнародних зобов'язань і відсутність серйозної взаємодії з даного питання вимагають, щоб США вжили заходів щодо захисту не тільки своїх інтересів і безпеки, а й інтересів і безпеки своїх союзників і партнерів».

І оскільки Росія відмовляється приводити свою політику у відповідність з договором часів «холодної війни», Пентагон повинен зміцнювати оборону проти російських збройових систем.

«Спектр варіантів, які ми повинні розглянути в міністерстві оборони, може включати активну оборону від крилатих ракет середнього радіусу дії наземного базування, розвиток протівосілового потенціалу для запобігання ударів із застосуванням крилатих ракет середнього радіусу дії наземного базування, а також розвиток компенсуючого ударного потенціалу для посилення американських або союзних сил », - пише Картер.

«Відповідні заходи США повинні стати ясним сигналом для Росії, що якщо вона не повернеться до дотримання договору, наша відповідь знизить їх безпеку в порівнянні з сьогоднішнім днем», - резюмує кандидат на пост глави Пентагону.

Відділ моніторингу,

Останній Бастіону

Коментарі