•  

Майстер-клас із виготовлення вловлювача снів

660
Майстер-клас із виготовлення вловлювача снів

Сьогодні в кафе «Чао-Какао» майстриня Вероніка Бардовських навчала всіх охочих робити вловлювачів снів. Про майстер клас можна було дізнатися із соціальних мереж та полтавської афіші.


Розповідає майстриня:

Я роблю вловлювачів снів уже понад п’ять років, бо хочу подарувати людям частинку щастя та чуда в житті, навчити їх чомусь новому. Це мій другий майстер-клас. Як і попередній, він проходить у стінах «Чао-Какао». Зазвичай, я даю уроки своїм друзям, але інколи роблю масштабні проекти.

Вловлювач снів бере свій початок із індіанських племен Південної Америки, за легендою, його маленька батьківщина називається «Черепаший острів». Червоношкірі племена, які були тубільцями на тому острові жили в общинах. Вони вірили, що над ними є покровителі, котрі живуть із ними пліч-о-пліч. Племена шанували павука, вірили, що його густо сплетена павутина затримає всі погані сновидіння, а отже й духи, а хороші, натомість, зможуть пройти до них крізь маленький отвір у центрі сітки. Форма виробу – коло, що є символом кругообігу: дня й ночі, колообігу води в природі. Зараз ми сприймаємо вловлювача снів як звичайний сувенір, що можна виробити власноруч і подарувати близькій людині.

Спілкувався й зафотографував Сергій Нагорний. 

Коментарі