•  

Майже 56 мільйонів гривень, виділених на модернізацію котелень області, не врятують від холодної зими

400
Майже 56 мільйонів гривень, виділених на модернізацію котелень області, не врятують від холодної зими

Майже 56 мільйонів гривень виділено з різних джерел фінансування на модернізацію котелень області в рамках виконання Програми з енергозбереження. Але від холодної зими полтавців це не врятує, зізналися комунальники.

Про це повідомила прес-служба Полтавської облдержадміністрації.

«Незважаючи на запроваджені протягом багатьох років програми з енергозбереження, реально комунальне господарство області на сьогодні споживає природного газу в чотири рази більше, ніж у європейських країнах. Заходи з модернізації котелень, особливо в бюджетній сфері, проводяться, але вони не здатні дати такого швидкого ефекту, як того вимагає сьогоднішня ситуація» - йшлося у повідомленні

За інформацією прес-служби, сьогодні у рамках виконання Програми з енергозбереження комунальні підприємства області проводять поетапну реконструкцію котелень. Вони замінюють застаріле технологічне обладнання на більш сучасне, переобладнують котельні на альтернативне природному газу паливо, переводятькотельні в автоматизований режим роботи без постійного перебування обслуговуючого персоналу.

Як зазначила прес-служба,на даний момент модернізовано 36 теплогенеруючих установок. На це залучені додаткові кошти в сумі 12,86 мільйонів гривень, у тому числі: із Державного бюджету – 7,39 мільйонів гривень, з місцевих бюджетів – 4,27 мільйонів гривень. Крім того, на заходи, передбачені Програмою з енергозбереження, залучено кошти самих підприємств – 26,65 мільйонів гривень. Є у цьому переліку й така категорія як «інші кошти», їх виділено 16,6 мільйонів гривень.

«Це дало змогу досягти економії 7,3 мільйонів кубічних метрів природного газу, а також 1,1 мільйон кіловат-годин електроенергії або в грошовому виразі – понад 17,5 мільйонів гривень» - повідомила прес-служба.

Незважаючи на такі цифри – витрачені кошти на модернізацію котелень та результати цієї модернізації, обласна влада попереджає, що піде на безпрецедентні заходи економії природного газу і просить полтавців вже зараз утеплювати свої помешкання, готувати дрова, а сільському населенню – готувати печі та грубки.

Коментарі