•  

Малайзія подала в міжнародний трибунал на Росію

220
Малайзія подала в міжнародний трибунал на Росію

Малайзія внесла до Радбезу ООН проект резолюції про створення міжнародного трибуналу з розслідування аварії малазійського Boeing на сході України. Жертвами російського теракту, до першої річниці якого залишилося кілька днів, стали майже 300 осіб.

Ідею створення міжнародного суду підтримують вже 5 країн: до Малайзії та Нідерландів (більшість пасажирів літака були громадянами цих країн) приєдналися Австралія, Бельгія та Україна.

Тим часом представник Росії, деякий Зайцев знову нагадав, що Москва проти створення трибуналу з російського теракту: "Наша позиція щодо цієї пропозиції відома, вона не змінилася", - наводить слова Зайцева РІА "Новости".

Тим часом у РБ ООН вже йде обговорення проекту резолюції. "Почалися консультації на рівні експертів", - повідомляють ЗМІ.

У документі говориться, що Радбез ООН повинен "сформувати міжнародний трибунал з єдиною метою - домогтися судового переслідування тих, хто несе відповідальність за злочин, пов'язаний зі збитим літаком авіакомпанії Malaysia Airlines, що здійснював рейс MH17 17 липня 2014".

На думку Малайзії, трибунал стане "ефективною гарантією незалежного та неупередженого процесу розслідування", оскільки те, що авіалайнер був збитий, стало "загрозою міжнародному миру і безпеці".

Бандпредставник кремлівського режиму при ООН Чуркин раніше заявив, що ідея створення міжнародного трибуналу нібито схожа «на спробу влаштувати грандіозне політичне шоу».

Пасажирський Boeing 777, Амстердам - Куала-Лумпур, був збитий російськими 17 липня 2014 в 80 кілометрах від Донецька, у районі населеного пункту Сніжне. Всі, хто знаходилися на борту літака люди - 227 пасажирів і 12 членів екіпажу – загинули.

Росія тим часом намагається приховати свій злочин за допомогою фотошопу.

У нещодавно опублікованій доповіді російського концерну "Алмаз-Антей" говориться, що малайзійський лайнер був нібито збитий з території, підконтрольній українській армії. Знімки, надані бандою МО РФ в «доказ» активності українських ППО в день падіння малайзійського авіалайнера, виявилися фотошопом.

Раніше в Росії запевняли, що Boeing був збитий не з землі, а ракетою "повітря - повітря". В путінській банді «міноборони» стверджували, що перед катастрофою зафіксували український штурмовик Су-25 і навіть назвали ім'я свідка, який може підтвердити, що в той день "після обіду на бойове завдання вилетів літак Су-25 ВПС України".

Російське телебачення демонструвало фотографію, на якій чітко видно винищувач, який випускає ракету у бік малазійського авіалайнера, але цей знімок також виявився фальшивкою, намальованої у фоторедакторі.

До того ж навіть творець Су-25 вказав, що потужність ракети штурмовика занадто мала, щоб знищити таку велику і швидко рухому ціль, як великий пасажирський літак.

Відділ моніторингу

Останній Бастіон

Коментарі