•  

Мамай має власну історію України, де немає місця Мазепі

990
Мамай має власну історію України, де немає місця Мазепі

Сьогодні на сесії міськвиконкому міський голова Полтави Олександр Мамай висловився проти встановлення вже готового пам’ятника видатному українському гетьману та меценатові Івану Мазепі. Мамай зазначив, що в його історії немає таких гетьманів. Далі ж Олександр Федорович сказав геніальну фразу:

  • - Коли я ходив до школи, Петро І бив шведів під Полтавою.

Нагадаємо, що рік тому, 18 березня 2014 року, після перемоги Революції Гідності, на пленарному засіданні позачергової сорокової сесії Полтавської міської ради шостого скликання депутатами було скасовано рішення від 22 лютого 2014 року «Про встановлення пам’ятника Гетьмана Іванові Мазепі на підставі Указу Президента України від 09.10.2007 №955/2007. Це рішення стало апофеозом антиукраїнства у столиці духовності та культури.

Влада не змінилася, не змінилися і її рішення. Слід зазначити, що пам’ятник гетьману виготовлений ще в 2007 році. Небайдужі люди та представники «Останнього Бастіону» вклали туди понад 200 тис. грн. (третину від загальної вартості – 600 тис. грн.). Наразі пам’ятник припадає пилом в художній майстерні.

Історія рухається за спіраллю, і нинішні події на Сході України нагадують про час Мазепи й Петра І. У час, коли в українців нарешті прокинулося почуття гідності й самосвідомості, коли ми даємо гідну відсіч ворогові, міський голова говорить, що пам’ятник видатному гетьману та діячу української культури, меценату, життя якого дуже тісно переплетено з нашим містом не на часі.

Пам’ятник, натомість, чекає, доки «великі» діячі сьогодення почнуть пишатися своїм походженням й будуть мати думку, відмінну від проросійських запроданців. Чи, хоча б, учити історію своєї держави.

Коментарі