•  

Мати - корупція, батько - шахрайство. Діяльність першого заступника Полтавської райдержадміністрації Олександра Іваніни

6270
Мати - корупція, батько - шахрайство. Діяльність першого заступника Полтавської райдержадміністрації Олександра Іваніни


ЗВІТ

про результати антикорупційного розслідування щодо діяльності першого заступника Полтавської райдержадміністрації Олександра Іваніни за 2011-2014 роки 

Пролог

Громадська рада при Полтавській обласній раді та громадська організація «Наша Полтава» пропонують вашій увазі звіт про результати кількамісячного антикорупційного розслідування діяльності групи «регіоналів» під керівництвом Олександра Іваніни. Перший заступник голови Полтавської РДА (після Євромайдану пішов на підвищення і став в.о. голови), депутат Полтавської обласної ради від Партії регіонів, очільник Октябрської районної у місті Полтаві організації Партії регіонів, керівник благодійного фонду «Фонд розвитку громади «Ініціатива» - це не повний перелік регалій О.Іваніни. За 2011-14 роки, використовуючи чиновників з облдержадміністрації, наближені громадські організації, членів сім’ї та підлеглих працівників РДА, Олександр Іваніна перемагав у конкурсах на виділення бюджетних коштів, отримав сотні тисяч гривень на реалізацію уже втілених проектів. Кошти районного, обласного бюджетів, і навіть кошти ООН та Євросоюзу йшли на фінансування угрупування «регіоналів». У центрі таких схем із ознаками корупції, шахрайства і нецільового використання коштів практично завжди опинявся Олександр Іваніна.

Результати антикорупційного розслідування розділені на п’ять епізодів:

Епізод І. Конкурси відділу сім’ї та молоді Полтавської ОДА (2011-13 роки).

Епізод ІІ. Конкурс Головного управління інформаційної та внутрішньої політики Полтавської ОДА (2012 рік).

Епізод ІІІ. Конкурс Полтавської обласної ради з розвитку територіальних громад Полтавської області (2013 рік).

Епізод IV. Проекти ООН та Євросоюзу (2013-14 роки).

Епізод V. Програма соціального партнерства ДТЕК (2013 рік).

Зазначаємо, що це не повний перелік конкурсів та проектів, в яких прямо чи опосередковано брав участь Олександр Іваніна. Вважаємо, що детальному вивченню правоохоронних органів повинна підлягати уся діяльність Іваніни та членів його угрупування за 2011-14 роки. Сподіваємось, що дане атикорупційне розслідування послугує поштовхом для широкого вивчення незаконної діяльності чиновників у період режиму Януковича, а також сприятиме проведенню люстраційного процесу на Полтавщині.

Епізод І. Конкурси відділу сім’ї та молоді Полтавської ОДА

Протягом 2011-13 років відділ сім’ї та молоді під керівництвом Наталії Шкоденко проводив Конкурс соціальних проектів програм, розроблених ГО та їх спілками стосовно дітей, молоді, жінок та сім’ї. За ці три роки згадана керівник відділу разом з «регіоналом» Олександром Іваніною через свої підставні організації виграли проектів на суму 87 200 грн.

Так, в 2011 році переможцем конкурсу став проект «X-velo cup» на суму 14 000 грн., який подавав Фонд розвитку громади «Ініціатива». Засновником і керівником цього фонду є Олександр Іваніна. Співзасновниками і членами правління фонду являються Наталія Шкоденко і маловідомий Юрій Купінський.

В 2012 році переможцем конкурсу стали проекти Дитячо-юнацької організації «КРОК» «Разом проти расизму, ксенофобії та дискримінації» на суму 17700 грн. та «Дитячий правовий марафон» на суму 19700 грн. Серед інших співзасновниками організації є Олександр Іваніна та його дружина Тетяна Іваніна.

Керівником ДЮО «КРОК» була Олена Кульбака - сестра Тетяни Іваніни, керівник Районного ресурсного центру розвитку громад Полтавського району (структура РДА, в якій О. Іваніна працює першим заступником). Інші співзасновники – маловідомі Анастасія Батеніна, Сергій Одарченко, Віктор Бражник, Наталія Котенко.

Протягом 2012-2013 років також переможцем конкурсу ставала Полтавська обласна організації Ліги соціальних працівників України із проектами «Центр гендерної освіти - шлях до гендерно-чутливого ВНЗ» на суму 15800 грн. «Активізація діяльності жінок у місцевих громадах» на суму 20000 грн. Виконавчим директором цієї організації була Тетяна Іваніна, а обласним керівником – Олена Винокурова, яка в наступних епізодах не раз фігуруватиме в якості члена конкурсних комісій, а також в якості керівника ГО - отримувача коштів.

Конкурсну комісію очолював Валерій Пархоменко - заступник голови Полтавської ОДА, депутат облради від Партії регіонів. Заступником голови комісії була керівник відділу сім’ї та молоді Наталія Шкоденко.

Таким чином, у діях Наталії Шкоденко та Олександра Іваніни вбачаються ознаки корупції. Засновники і керівники організацій - переможців конкурсу мають прямий родинний зв’язок з О. Іваніною. У свою чергу О. Іваніна, з метою вигравати конкурси на отримання бюджетних коштів, включив до співзасновників своєї організації керівника відділу, заступника голови конкурсної комісії Наталію Шкоденко.

Скоріше за все, у змові брав участь і керівник конкурсної комісії В. Пархоменко, який просто не міг не знати про вищеописані обставин. За посадою він був для Н. Шкоденко начальником, у той же час з О.Іваніною перебував в Полтавській облраді в одній фракції - Партії регіонів.

Варто відмітити ще один важливий момент. На запит ГО «Наша Полтава» відділ сім’ї та молоді так і не надав інформації щодо цільового використання бюджетних коштів. Як пояснила в усній розмові сама керівник, організації-переможці надають відділу лише творчий звіт про виконання проекту, а фінансовий звіт подається в казначейство. Це дозволяє зробити припущення, що контролю за використанням бюджетних коштів організаціями-переможцями у відділі як такого не було.

Коментарі