•  

Медична реформа: приватні клініки отримають право видавати лікарняні і проводити вакцинацію

330

МОЗ планує дозволити приватним клінікам, які уклали договори з Нацслужбою здоров'я, видавати лікарняні та здійснювати вакцинацію відповідно до календаря щеплень. Але для цього Кабмін має ухвалити відповідну постанову. Про це заявив заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк.

«Приватні заклади зайшли до реформи, але виявилось, що видавати лікарняний або забезпечувати вакцинами вони не можуть. Вакцинація входить до переліку послуг у договорі з НСЗУ, але держава закуповує і безоплатно видає вакцини лише комунальним закладам, а приватним - ні. Ми це з'ясували вже під час реформи і зараз внесли зміну до постанови уряду, щоб приватні медзаклади могли отримувати і вакцини, і видавати лікарняні листи», — розповів Ковтонюк.

Також він зазначив, що відповідний проект постанови вже перебуває на погодженні у відомствах. Його буде ухвалено найближчим часом.

«Приватні клініки і зараз можуть виписувати лікарняний, заборони їм немає, але їм не дістаються бланки лікарняних листів. У приватних клініках, де власники в хороших відносинах із місцевою владою, лікарняні можна отримати, але це відбувається в ручному режимі. Бланки лікарняних листів є джерелом ручного управління. Ми хочемо змінити порядок розподілу цих бланків, щоб виключити ручне управління», — сказав він.

Нагадаємо, МОЗ запустив систему виявлення підроблених медичних довідок.

http://bastion.tv/news/moz-zapustiv-sistemu-viyavlennya-pidroblenih-medichnih-dovidok/

Коментарі