•  

МІЖНАРОДНИЙ ЧЕКІЗМ. Google і Facebook допомагають КДБ відправляти інакодмців у ГУЛАГ

330
МІЖНАРОДНИЙ ЧЕКІЗМ. Google і Facebook допомагають КДБ відправляти інакодмців у ГУЛАГ

Financial Times розповіла про злочинну шпигунську діяльність недобитої російської банди КДБ в Інтернеті:

Новий російський закон "Про персональні дані" набув чинності з 1 вересня. У ньому йдеться про обов'язкове зберіганні оброблених в інтернеті персональних даних росіян на серверах в Росії.

Після скандальних витоків секретної інформації, влаштованих Сноуденом, багато країн пішли шляхом посилення правил збору, зберігання і обробки персональної інформації.

Проте в Росії аналітики і керівники компаній припускають, що нове законодавство може допомогти російським спецслужбам відстежувати діяльність їх громадян в інтернеті.

"До захисту особистих даних це не має ніякого відношення. Вони хочуть, щоб іноземні компанії розмістили свої сервери на російської території, тому що їм потрібен доступ до цих даних. Вони намагалися це зробити багато разів на різних рівнях", - заявив в інтерв'ю Financial Times московський експерт (чекіст) Солдатов, автор книги "Червона мережа" про історію контролю за інтернетом у Росії.

Формулювання закону розпливчасті і надто широкі. Приміром, у ньому не визначається конкретно, які дані слід вважати персональними. Керівники російських і зарубіжних компаній побоюються, що нові правила можуть стати знаряддям політичного тиску. За підрахунками "Роскомнадзора", новий закон торкнеться роботи 2600000 компаній, які в тій чи іншій формі займаються обробкою особистих даних користувачів.

Замість того щоб влаштувати в Росії публічне обговорення, російський регулятор вступив в приватні секретні переговори з деякими великими західними фірмами.

Як оголосив "Роскомнадзор", такі компанії як Ebay, PayPal, Lenovo, Samsung, сайт Booking.com і таксофірми Uber вже погодилися перемістити дані про користувачів на російські сервери КДБ.

При цьому більшість інших фірм поки не можуть прийняти рішення, чи варто їм поводитися подібним чином.

"Фактично нові правила змусили Google, Twitter і Facebook деяким чином налагоджувати постійні зв'язки з" Роскомнадзором ", чого російський уряд так довго домагалося", - пояснив (чекіст) Солдатов і додав: "Російська бюрократія заснована на системі секретних переговорів. Це змушує інші компанії більш охоче йти на співпрацю, оскільки ніхто не знає, що відбувається ".

Один неназваний керівник галузі поінформував Financial Times, що російський пошуковик "Яндекс" довго опирався, однак тепер серйозно залучений в консультаційний процес з регулятором з приводу інтернет-контенту.

Google став цього року клієнтом одного з дата-центрів "Ростелекома", тоді як Facebook минулого тижня також вступив в переговори з керівництвом "Роскомнадзора".

Відділ моніторингу

"Останній Бастіон"

Коментарі